Fundacja Podaruj Życie - białaczka, przeszczep szpiku - Fundacja dzieciom OPP Urszuli Smok

numer konta

V Marsz Nadziei i Życia - 23 września 2012 r.

 

O czym marzą chorzy na raka? Czy na pewno wiesz, jak wygląda ich świat?


Moim największym marzeniem jest być zdrową, wyjść szybko ze szpitala i iść z rodzicami do kina. Izabela, 11 lat.

Moja choroba zaczęła się rok temu, bardzo mnie zniszczyła, ale jestem pełen nadziei i wiary, że wyjdę z tego – co jest moim największym marzeniem i celem mojego życia.  Tadeusz

Marzę, aby: 1. dostać laptopa, 2. poznać Selene Gomez, 3. mieć siostrę, 4. żebym była zdrowa, 5. żeby wszystkie dzieci były zdrowe. Karolina, 8 lat

Jako matka mam bardzo banalne marzenie, aby mój syn był zdrowym i szczęśliwym człowiekiem do końca swoich dni życia.

Moje marzenie w chorobie to prośba do Boga o zdrowie o znalezienie dawcy szpiku, który z dobrego serca zgodzi się na jego oddanie…

 

 

To kilka fragmentów z wielu listów, w których chorzy onkologicznie z całej Polski opisali swoje marzenia. Listy zostały przeczytane przez znanych i cenionych artystów w Magistracie Urzędu Miasta Krakowa. Akcja ta zainicjowała V Marsz Nadziei i Życia organizowany przez naszą Fundację 22 września 2012 r. w sobotę o godzinie 14.

Celem Marszu było nagłośnienie idei dawstwa szpiku kostnego oraz przybliżenie społeczeństwu sytuacji osób chorujących onkologicznie.

Marzenia chorych

Oficjalna część Marszu odbyła się  w Magistracie Urzędu Miasta Krakowa. Artyści: Ewa Wachowicz, Łukasz Nowicki, Marcin Sianko oraz Maciej Wilewski przeczytali listy napisane przez osoby chore na białaczkę lub inne nowotwory. Listy zawierały nie tylko ich doświadczenia związane z chorobą, ale przede wszystkim marzenia i postanowienia. Gościem specjalnym, choć niestety nieobecnym była Halina Frąckowiak, która specjalnie na to spotkanie nagrała listy i piosenkę, która odtwarzana była w czasie spotkania.

 Ponadto w naszym przedsięwzięciu uczestniczyła Pani Marta Patena reprezentująca Radę Miasta Krakowa oraz Michał Marszałek- kierownik Biura Ds. Ochrony Zdrowia UMK, przedstawiciel Prezydenta Miasta Krakowa.

W akcji brał również udział Prof. Aleksander Skotnicki- kierownik Katedry i Kliniki Hematologii UJ CM oraz Pani Elżbieta Bukowiec reprezentująca głównego partnera- firmę Tauron Polska Energia.

 

 

Marsz ulicami Krakowa

Po oficjalnej części odbył się Marsz na trasie: Magistrat – ul. Grodzka - Rynek Główny, Wieża Ratuszowa. Uczestnikami byli mieszkańcy Krakowa, zaproszeni goście, przedstawiciele krakowskich władz oraz wolontariusze. Każda z osób została obdarowana listami przymocowanymi do zielonych balonów. V Marsz Nadziei i Życia został owacyjnie zakończony pod Wieżą Ratuszową akcją "Uwolnić marzenia" czyli wysłaniem zielonych balonów z listami osób chorych.

 

 

Badania dawców

V Marsz Nadziei i Życia który odbył się 22 września 2012 r. w Krakowie był również okazją do podsumowania akcji przeprowadzonej w tym roku przez Fundację pod nazwą  "Torebka naszpikowana dobrem". W marcu na aukcji internetowej zostało zlicytowanych 9 damskich torebek, przekazanych przez znane i szanowane Polki: Annę Komorowska, Beatę Tyszkiewicz, Maję Ostaszewska, Magdę Cielecka, Bożenę Batycką, Justynę Steczkowską, Małgorzatę Kalicińską, Beatę Rybotycką oraz Urszulę Dudziak.

 

 

 

Patronat Honorowy:

Metropolita Krakowki - Ks.Kardynał Stanisław Dziwisz

Prof. Jacek Majchrowski - Prezydent Miasta Krakowa

 

Główny partner:

 

Partnerzy:

 

Patronat medialny:

 

Fundacja Urszuli Smok "Podaruj Życie" pragnie serdecznie podziękować wszystkim partnerom i wolontariuszom, dzięki którym możliwa była po raz piąty organizacja Marszu Nadziei i Życia.

 

Dziękujemy za przybycie!