Fundacja Podaruj Życie - białaczka, przeszczep szpiku - Fundacja dzieciom OPP Urszuli Smok

numer konta

Krzysztof Mamica

 

 

Ten rok miał być szczególnie uroczysty: 20 lat od przeszczepu szpiku i 25 lat ślubu. Życie napisało trochę inny scenariusz … I chociaż trudno o radość, wciąż jest nadzieja. Krzysztof ma wspaniałą żonę, dwie kochające córki i wnuczkę w drodze. Z pewnością ma dla kogo żyć! Do tej walki potrzebna jest siła, a także środki finansowe na pokrycie leczenia. 

Krzysztof zachorował na ostrą białaczkę szpikową w wieku 29 lat. Szczęśliwie przeszczep szpiku się udał i w tym roku mija 20 lat od tamtego czasu. Jednak nie był to czas spokojny. Pomijając liczne infekcje i wymianę stawów biodrowych, które zniszczyła agresywna chemia, jeszcze parę razy zmagał się z rakiem płaskonabłonkowym. Za każdym razem był pełen optymizmu i woli walki. Na jesieni ubiegłego roku nowotwór zaatakował po raz kolejny - rak płaskonabłonkowy dziąsła górnego z przerzutami do węzła chłonnego (jeden węzeł został wycięty wcześniej). W momencie diagnozy guz okazał się nieoperacyjny i rozrasta się w szybkim tempie. Ze względu na duszność podjęto decyzję o zabiegu wstawienia rurki tracheostomijnej i sondy żołądkowej. Zmiany na szyi są ogromne, zrobiły się rany, z których ciągle sączy się krew. W tym momencie Krzysztof wymaga całodobowej opieki, nie może mówić, ani przełykać, a rany się pogłębiają. Konieczne są specjalne opatrunki wymieniane kilka razy dziennie, ogromne ilości gazy, ligniny, leki oraz materac przeciwodleżynowy. Rodzina Krzysztofa, głównie żona, opiekuje się nim w domu, ale nie jest w stanie sama sprostać temu trudowi. Dlatego musi zatrudnić pielęgniarkę, która będzie mogła ją zastąpić przynajmniej w nocy. 

 

Wszystkim, którzy zdecydują się pomóc rodzinie Krzysztofa i przekażą darowiznę lub 1% podatku na ten cel serdecznie dziękujemy!


1% podatku - KRS 00000 47638 

z dopiskiem dla Krzysztofa Mamicy


darowizny: nr konta bankowego 07 1750 0012 0000 0000 2316 1346

z dopiskiem "dla Krzysztofa Mamicy"