Fundacja Podaruj Życie - białaczka, przeszczep szpiku - Fundacja dzieciom OPP Urszuli Smok

numer konta

Stop! szpitalnej nudzie

 

 

27 listopada na oddziale Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie zorganizowaliśmy dla małych pacjentów i ich rodziców warsztaty "Stop! szpitalnej nudzie" :)

Spotkanie wspólnie z nami poprowadziły Panie Małgorzata Bojanowska - architekt, pedagog i artystka oraz Jadwiga Rusinek - nauczycielka Zespołu Szkół Specjalnych Nr 3 w USD w Krakowie. Warsztaty zostały zarejestrowane dzięki uprzejmości Romana Piotrowskiego. 

Głównym celem wydarzenia było pokazanie małym pacjentom i ich rodzicom przebywającym na oddziale jak radzić sobie z wolnym czasem, który często bywa niekorzystnym towarzyszem w procesie powrotu do zdrowia, powrotu do domu. Zapraszając ich do udziału w naszym przedsięwzięciu pragnęliśmy wzmocnić w nich poczucie, że w swojej chorobie nie są osamotnieni i mogą liczyć na pomoc i wsparcie drugiego człowieka. 

Za pomoc w przygotowaniu spotkania dziękujemy Pani Alicji Szmuc-Jaskot Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych Nr 3 w USD w Krakowie, współprowadzącym Paniom Małgorzacie i Jadwidze oraz Romanowi :) Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kraków.