Fundacja Podaruj Życie - białaczka, przeszczep szpiku - Fundacja dzieciom OPP Urszuli Smok

numer konta

Chorujesz? Możesz wnieść w swoje życie chwile radości... Zostań muzą fotografii Agaty Dyki

Udana i wciąż rozwijająca się współpraca naszej Fundacji (np. przy akcji Torebka Naszpikowana Dobrem) -  z Agata Dyką – artystką- fotografikiem, producentem sesji zdjęciowych, autorką kilku wystaw krajowych i zagranicznych – może zaowocować kolejnym artystycznym przedsięwzięciem.

Tym razem Pani Agata zaproponowała przeprowadzenie w Warszawie sesji fotograficznych w środowisku osób – dzieci i dorosłych - walczących z chorobą nowotworową. Artystka towarzysząc chorym w ich codziennych zmaganiach chciałaby pokazać nie ogrom cierpienia, fizycznego bólu i chwil zwątpienia, ale przede wszystkim uchwycić i zapisać aparatem ulotne momenty, gdy pojawia się w oczach chorych Iskierka triumfu z rzeczy dla osób zdrowych prawie niezauważalnych, ale dla chorych  bardzo istotnych, bo przybliżających ich do szczęśliwego finału czyli wyzdrowienia.

W zamyśle Agaty Dyki ma być to sesja pogodna, magiczna, a przede wszystkim  pokazująca pozytywne strony, jakie każdy z nas ma w sobie: Miłość i Piękno. Chce pokazać, że w tym świecie jest miejsce na radość i artystyczny przekaz tego ze w sumie wszyscy jesteśmy tacy sami , tak Samo Piękni... bez względu na okoliczności.

Agata Dyka zawodowo jest związana przede wszystkim z Warszawą i to właśnie tu chciałaby te sesje przeprowadzić. Stąd też apel do chorych z Warszawy i okolic, aby za pośrednictwem naszej Fundacji nawiązali kontakt z artystką i zgodzili się uczestniczyć w tym  wydarzeniu artystycznym.  Nasza Fundacja też chce duchowo wspierać te odważne osoby i na pewno włączymy się aktywnie w zorganizowanie późniejszej wystawy fotograficznej, jak i planowanego wydania  albumu w formie książki.

Gorąco apelujemy też do personelu medycznego klinik, oddziałów i szpitali onkologicznych o pomoc i namówienie swoich podopiecznych do udziału w zdjęciach, gdyż od dawna wiadomo, że leczenie m.in. przez sztukę, ma głębszy sens. Liczymy też na przychylność kierownictwa placówek szpitalnych przy organizacji sesji, bo wierzymy, że piękno można  odnaleźć  wszędzie i wspólnie go tworzyć... Warto moc podarować trochę Radości chorym.

Osoby chcące wziąć udział w sesji fotograficznej prosimy o kontakt z Fundacją:
mail:  fundacja@podarujzycie.org
telefonicznie: 12 647 38 37 

Agata Dyka – fotograf z ponad 10 letnim doświadczeniem pracujący na terenie Polski i Nowego Jorku. Jej zdjęcia ukazują się w wielu magazynach , książkach, reklamach. Jest również portrecistą celebrytów. Miała przyjemność fotografować m.in: Alicję Resich Modlińską, Agata Młynarską, Piotra Kraśko, Grażynę Szapołowską, Borysa Szyc, Edytę Olszówkę, Halinę Frąckowiak, Piotra Adamczyka , Joannę Brodzik, Beatę Tyszkiewicz, Jana Peszka i wiele innych. Wydala swój Album "Photography by Agata Dyka  1999-2009".

Więcej informacji można przeczytać na jej stronie www.agatadyka.com