Fundacja Podaruj Życie - białaczka, przeszczep szpiku - Fundacja dzieciom OPP Urszuli Smok

numer konta


Zwiedzanie szlaku turystycznego po Podziemiach Rynku Głównego

W ubiegłą sobotę (17.11.2012 r.) wraz z grupą dzieci chorych onkologicznie leczonych w krakowskich klinikach, ich rodzicami i rodzeństwem zwiedzaliśmy szlak turystyczny po podziemiach Rynku Głównego. Mimo mglistej pogody humory nam dopisywały, wszystkich zżerała ciekawość zobaczenia tego "jak to dawniej bywało…".

 Wakacyjne wytchnienieWakacyjne wytchnienie

Spotkanie było kontynuacją akcji "Wakacyjne wytchnienie". W jej ramach 1-2 września br. zwiedzaliśmy Park Miniatur w Inwałdzie, DinoZatorland w Zatorze, a także wybraliśmy się do kina oraz parku rozrywki Fantasy Park.

Podziemia Rynku Głównego to oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, zajmujący powierzchnię ponad 6 tys. m 2, który mieści się pod płytą Rynku Głównego. Jest to niezwykłe Muzeum proponujące niekonwencjonalne spotkanie z kulturą i historią.

Wakacyjne wytchnienieWakacyjne wytchnienieWakacyjne wytchnienie

Wizyta w Podziemiach Rynku jest niezapomnianą podróżą w czasie, która pozwala wczuć się w klimat Krakowa sprzed siedmiuset lat. Znajduje się tam ponad siedemset eksponatów, zarówno tradycyjnych, jak i multimedialnych.

 Zwiedzając Muzeum mogliśmy podziwiać nienaruszone relikty m.in. budynków, dróg, ozdób i monet z dawnych czasów. Oprócz tego Muzeum posiada liczne trójwymiarowe rekonstrukcje i filmy.

Oryginalne połączenie tradycji z nowoczesnością sprawia, że jest to interesujące miejsce godne polecenia każdemu.
 


Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas oraz Panu Partyce za udostępnienie zdjęć z wycieczki.

Dziękujemy także Muzeum Historycznemu za wsparcie przedsięwzięć organizowanych przez naszą Fundację.

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Krakowa.