Fundacja Podaruj Życie - białaczka, przeszczep szpiku - Fundacja dzieciom OPP Urszuli Smok

numer konta

Jubileusz 15-lecia Fundacji

 

Uroczystości jubileuszowe, z okazji 15-lecia działalności Fundacji Urszuli Smok „Podaruj Życie”, odbyły się w dniu 17 listopada 2016 r. w Sali Obradowej Urzędu Miasta Krakowa. W uroczystości wzięło udział ponad 100 gości – przedstawicieli władz miejskich, instytucji państwowych, naukowych, kulturalnych i wolontariuszy.

Obchody jubileuszu były okazją do zaprezentowania dorobku dotychczasowej działalności Fundacji, jej działań na rzecz osób chorujących onkologicznie, oraz okazją do spotkania z osobami, które wspierały Fundację i przyczyniły się do jej rozwoju na przełomie tych 15 lat.

 

 

Anna Kaszewska, sekretarz Zarządu Fundacji i dziennikarka krakowskiego oddziału Telewizji Polskiej, powitała przybyłych gości oraz zaprosiła do zabrania głosu Urszulę Smok, założycielkę i prezes Fundacji. Urszula Smok w swoim powitalnym wystąpieniu przypomniała początki Fundacji, jej pierwsze i kolejne działania, które na stałe wpisały się w kalendarz krakowskich inicjatyw organizowanych dla osób chorych onkologicznie.

Głos zabrali również obecni na sali:

  • Pan Józef Pilch - Wojewoda Małopolski
  • Pan Józef Lassota – Poseł na sejm RP
  • Pani Anna Okońska-Walkowicz - Doradca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej
  • Pan prof. dr hab. med. Jerzy Wordliczek - Pełnomocnik Rektora UJ ds. klinicznych w Collegium Medicum 

W trakcie uroczystości Pan poseł Józef Lassota wręczył Urszuli Smok wyróżnienie ,,Semper In Altum’’ za mobilizujące innych aktywne działanie na rzecz osób chorych na białaczkę i inne choroby krwi.

Otrzymaliśmy także wiele listów gratulacyjnych, w tym od:

 

Ważnym momentem spotkania była prezentacja, specjalnie na tę okazję przygotowanego filmu na temat świata podopiecznych Fundacji – o swoich marzeniach i przeżyciach opowiedziały osoby chore i już wyleczone. Zależało nam by chorzy i ich rodziny zobaczyli pozytywny przykład osób już wyleczonych, który da im nową siłę i energię do walki
z chorobą oraz uświadomi, że walkę z rakiem można zwyciężyć, a diagnoza nowotworu, w żadnym wypadku nie jest wyrokiem śmierci.

W trakcie uroczystości Urszula Smok dziękując za wsparcie i pracę na rzecz Fundacji, wręczyła wyróżnienia w postaci okolicznościowych dyplomów.

Goście naszego jubileuszowego spotkania mieli okazję posłuchać również prelekcji na ten temat pozytywnego myślenia, którą wygłosiła dr Małgorzata Majewska - językoznawczyni, specjalistka w zakresie komunikacji werbalnej i niewerbalnej oraz posłuchać pięknych piosenek w wykonaniu p. Marty Bizoń. Serdecznie dziękujemy!

Na zakończenie spotkania przesz Fundacji Urszula Smok pokroiła jubileuszowy tort i wylosowała 15 osób, które zostały nagrodzone drobnymi prezentami.

 

Serdecznie dziękujemy naszym gościom, podopiecznym, przyjaciołom, wolontariuszom i partnerom, którzy wzięli udział w tym ważnym dla nas święcie.

 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kraków oraz wsparciu organizacyjnym Kancelarii Prezydenta Miasta Krakowa.

Patronat medialny:

   

Galeria zdjęć