Fundacja Podaruj Życie - białaczka, przeszczep szpiku - Fundacja dzieciom OPP Urszuli Smok

numer konta

Torebka naszpikowana dobrem - marzec 2012 r.

"Wierzę, że pomieszczą się w niej wszystkie Twoje "kobiece skarby", a Ty zachwycisz świat w jej towarzystwie"
Justyna Steczkowska

"Dary mają to do siebie, że  muszą cieszyć obdarowanego i sprawiać przyjemność"
Ana Komorowska - Pierwsza Dama RP

"Ta torebka przyniosła mi szczeście"
Beata Tyszkiewicz

 

8 marca 2012 r. ruszyła aukcja torebek organizowana przez Fundację Urszuli Smok "Podaruj Życie". Torebki, z którymi związane były osobiste historie, zostały przekazane przez znane i cenione Polki m.in. Annę Komorowską, Małżonkę Prezydenta RP. Dochód z aukcji został przeznaczony na dofinansowanie badań potencjalnych dawców szpiku. Aby przyłączyć się do akcji „Torebka Naszpikowana Dobrem” wystarczyło wejść na stronę www.torebkanaszpikowanadobrem.pl obejrzeć zdjęcia, przeczytać niezwykłe historie torebek i licytować za pośrednictwem strony jak najwyżej, gdyż każda przekazana złotówka to dla chorego szansa na powrót do zdrowia i normalnego życia.


Zaproszenia do udziału zostały przyjęte i to z dużym entuzjazmem przez Panie:

Annę Komorowską

Bożenę Batycką

Magdalenę Cielecką

 

Urszulę Dudziak

 

Małgorzatę Kalicińską

 

Maję Ostaszewską

 

Beatę Rybotycką

 

Justynę Steczkowską

 

Beatę Tyszkiewicz

 

Każda z Pań chętnie przekazała szczególny bliski sercu egzemplarz torebki i dodatkowo dorzuciła dla przyszłych właścicieli jakiś symboliczny drobiazg od siebie. Nieprzypadkowo prosiliśmy Panie o torebkę, gdyż jest to cenny przedmiot każdej kobiety, towarzyszący jej w różnych sytuacjach. Przekazując torebkę na rzecz Fundacji, Ofiarodawczyni przekazuje coś cennego. Torebkę można wypełnić różnymi przedmiotami, ale w przypadku naszej aukcji jest ona wypełniona przede wszystkim dobrem.

Warto podkreślić, że żadna z Pań, do których zwróciliśmy z propozycją, nie odmówiła, a wręcz przeciwnie starała się dorzucić jeszcze coś jeszcze od siebie - liścik, książkę, płytę, osobistą dedykację… - wyjaśnia Urszula Smok, prezes fundacji "Podaruj Życie". Jak wspomina, sama w czasie swojej walki z chorobą białaczką doznała wiele bezinteresownego wsparcia, zarówno emocjonalnego jak i materialnego. Twierdzi z całym przekonaniem, że z chorobą można wygrać, tylko do tej walki musi zaangażować się wielu ludzi: lekarze, rodzina i społeczeństwo. Jak wskazuje dotychczasowa historia działalności Fundacji, pomagać można w różny niekonwencjonalny sposób, także poprzez modne ostatnio zakupy oraz licytację w Internecie.

Podsumowanie

Dzięki akcji na listę potencjalnych dawców szpiku trafiły kolejne osoby. We wrzęsniu, około 30 osób, które zgłosiły się do Fundacji miały okazję wykonać badania, wpisać się do rejestru dawców, a w przyszłości odnaleźć swego genetycznego bliźniaka i podarować mu szpik - szansę na zdrowie i normalne funkcjonowanie w środowisku ludzi zdrowych.

 

Przeczytaj wywiad z Mają Ostaszewską

Media o akcji:

 

Sponsor:

Patronat medialny:

www.torebkanaszpikowanadobrem.pl