Fundacja Podaruj Życie - białaczka, przeszczep szpiku - Fundacja dzieciom OPP Urszuli Smok

numer konta

Wystawa fotograficzna

 

O czym marzą chorzy na białaczkę i raka?
Czy na pewno wiesz jak wygląda ich świat?

wystawa

Fundacja Urszuli Smok „Podaruj Życie” wraz z Galerią Kazimierz zorganizowała wystawę fotograficzną autorstwa Agaty Dyki – pogodną i magiczną ekspozycję, przedstawiającą chorych w ich codziennych zmaganiach, pokazującą ich radość i optymizm.

W ramach wystawy zostały zaprezentowane także listy chorych, nadesłane od pacjentów z całej Polski. Piękne i wzruszające listy zawierały przede wszystkim marzenia, postanowienia i plany na przyszłość.  Ekspozycję można było podziwiać 5 października na Rynku Głównym (przy okazji akcji VI Marsz Nadziei i Życia), a następnie od 6 do 20 października na Placu Historycznym, przy Galerii Kazimierz.

W ten sposób Fundacja starała się przybliżyć społeczeństwu sytuację osób borykających się z chorobą nowotworową oraz zmniejszyć barierę pomiędzy światem osób chorych i zdrowych. Staraliśmy się również w nieszablonowy sposób zachęcić do zostania potencjalnym dawcą szpiku, pokazując, że dając niewiele, można drugiemu człowiekowi uratować życie.

Galeria zdjęć:

wystawa fotograficznawystawa fotograficznawystawa fotograficznawystawa fotograficznawystawa fotograficznawystawa fotograficznawystawa fotograficznawystawa fotograficznawystawa fotograficznawystawa fotograficznawystawa fotograficznawystawa fotograficzna

Galeria listów:

wystawalistylistylisty listylistylistylistylistylistlistlist

Fundacja Urszuli Smok „Podaruj Życie” pragnie serdecznie podziękować za pomoc w przygotowaniu wystawy autorom  wzruszających listów i rysunków, bohaterom pięknych fotografii, autorce zdjęć Agacie Dyce, a także Dyrekcji i Pracownikom:

Galerii Kazimierz,
Biura ds. Ochrony Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa,
Zespołu Szkół Specjalnych nr 3 Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie
Oddziału Hematologii Zamojskiego Szpitala Niepublicznego w Zamościu,

Ogromne podziękowania składamy również wszystkim Przyjaciołom, którzy pomogli w organizacji wystawy.