Paczki dla szpitali

Nasza Fundacja od lat, szczególnie w okresie przedświątecznym, stara się wspierać materialnie pacjentów przebywających w szpitalach. Prezenty, składające się z najbardziej potrzebnych rzeczy, stanowią odciążenie ich budżetu oraz są namacalnym dowodem na to, że w swojej chorobie nie są osamotnieni i mogą liczyć na wsparcie i pomoc drugiego człowieka.

W tym roku, ze względu na panująca sytuację epidemiologiczną, nie mogliśmy osobiście spotkać się z Pacjentami i podczas indywidualnych spotkań przekazać im prezenty. Dlatego też o wsparcie w przekazaniu artykułów pacjentom przebywającym na oddziałach poprosiliśmy personel medyczny. Za ich pośrednictwem przekazaliśmy m.in. koszulki bawełniane, nutridrinki, pieluchomajtki, szczoteczki i pasty do zębów, płyny do płukania jamy ustnej, kremy, szampony, żele pod prysznic oraz czajnik na jeden z oddziałów.

Dokładna lista zakupionych artykułów była wcześniej konsultowana z pracownikami oddziałów — aby możliwe najbardziej odpowiedzieć na zapotrzebowanie pacjentów.

Beneficjentami naszego wsparcia zostali:

Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera Krakowie — oddziały:

  • Onkologii Klinicznej z Pododdziałem Dziennym,
  • Hematologii i Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Dziennym,
  • Radioterapii.

Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II — oddział:

  • Chorób Płuc z Pododdziałem Onkologicznym.

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Miasta Krakowa