Piękno jest w każdej z nas

Pierwsza edycja kampanii społecznej Nadal jestem sobą, jestem wyjątkowa spotkała się z tak pozytywnym odbiorem,
szczególnie wśród pacjentek onkologicznych, że Fundacja postanowiła ją kontynuować.

Nadal jestem sobą, jestem wyjątkowa to kampania dotyczą sytuacji kobiet chorujących onkologicznie, których ciało uległo zmianie na skutek agresywnego leczenia. W ubiegłym roku mówiliśmy o pacjentkach, które utraciły włosy. W tym roku postanowiliśmy rozszerzyć tematykę o inne kobiece problemy, pojawiające się w trakcie leczenia, np. zmianę wagi, utratę piersi. Celem było pokazanie pacjentkom, że wciąż są wyjątkowe, piękne i kobiece. Równie ważne było uświadomienie zdrowej części społeczeństwa sytuacji pacjentek i uwrażliwienie na ich potrzeby.

Naszym celem było stworzenie pięknego, ciepłego, artystycznego spotu reklamowego, który będzie poruszał zagadnienia dotyczące kobiecości w obliczu choroby onkologicznej i zmian z nią związanych.

Aby spot był autentyczny, zaprosiliśmy do udziału 7 pacjentek onkologicznych — wyjątkowych, silnych kobiet,
które zechciały podzielić się swoją siłą i zainspirować inne pacjentki.

Karolina — biorąc udział w kampanii chce dać przykład dorastającej córce, że kobieca siła nie płynie z wyglądu, a z serca i duszy.

Kasia — choroba onkologiczna wpłynęła na jej życie do tego stopnia, że zmieniła zawód. Teraz, jako psychoonkolog pomaga pacjentom takim, jak ona. Udowadnia też, że piękno nie musi mieć rozmiaru „s”.

Magda — choroba próbowała szturmem odebrać jej poczucie kobiecości, na wielu polach jednocześnie: utrata włosów, piersi, zmiana wagi, możliwość posiadania dzieci… Nie poddaje się, walczy i pokazuje, że mimo tego wszystkiego wciąż jest piękną kobietą.

Marzena — utrata włosów była dla niej trudnym doświadczeniem. W tym czasie siłę czerpała z miłości i bezwarunkowej akceptacji swojego partnera.

Marysia — chorowanie w czasie pandemii odizolowało ją od przyjaciół i rodziny. Chociaż było jej ciężko, odnalazła w sobie siłę, by polubić i zaakceptować nową wersję siebie.

Paulina — o chorobie dowiedziała się kilka miesięcy po rozwodzie. Jako samotna mama trójki dzieci walczy o zdrowie i poczucie własnej wartości również dla nich.

Ula — założyciel i prezes Fundacji Podaruj Życie. Jako pacjentka onkologiczna, ponad 20 lat temu na własnej skórze doświadczyła, jak trudna dla kobiety jest utrata włosów. Dlatego zainicjowała kampanię Nadal jestem sobą, jestem wyjątkowa i wspiera pacjentki rozumiejąc emocje, które im towarzyszą.

Pacjentki podzieliły się z nami swoimi emocjami i przemyśleniami, na podstawie których powstał scenariusz spotu. Do realizacji spotu zaangażowano profesjonalną ekipę, na co dzień produkującą spoty reklamowe. Na podstawie doświadczeń pacjentek reżyser przygotował scenariusz, który w artystyczno-filozoficzny sposób poruszał opisane problemy.

Nagrania spotu odbyły się 25.08.2020 r. i 13.09.2020 r. w studio w Krakowie. Spotkania z pacjentkami było niezwykłym doświadczeniem. Każda z nich ma ogromną motywacją do działania, wielki apetyt na życie i potrzebę pokazania innym, że można czuć się pięknie i kobieco, nawet w trakcie leczenia.

Ekipa filmowa zadbała o wszystkie rekwizyty oraz stroje do nagrania.Aby podkreślić artystyczny wymiar spotu, użyto kamery analogowej. Do dyspozycji pacjentek była także profesjonalna makijażystka, by wszystkie wyglądały i czuły się dobrze. Fundacja zorganizowała poczęstunek i dopilnowała kwestii techniczno-logistycznych, związanych z dojazdem pacjentek, noclegiem oraz ich bezpieczeństwem.

Dzięki życzliwości zaprzyjaźnionej ekipy TVP Kraków możemy pochwalić się pięknym reportażem z dnia zdjęciowego:

A gotowy, niesamowity i poruszający spot można zobaczyć tutaj:

Karolino, Kasiu, Marzeno, Marysiu, Paulino — z serca Wam dziękujemy za Waszą otwartość, wrażliwość i siłę, która stała się dla nas motywacją do dalszego działania. JESTESCIE WYJĄTKOWE!

Projekt dofinansowany przez Narodowy Instytut Wolności — Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego,
ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014—2020.