Categories: Podopieczni

Dominik Płaszewski

Dominik to dzielny i waleczny chłopiec.

Niedawno skończył siedem lat. Ponad połowę swojego życia spędził w szpitalu. Od czterech lat zmaga się z chorobą nowotworową krwi — młodzieńczą białaczką mielomonocytową. Przeszedł dwa przeszczepy szpiku. Gdy wydawało się, że najgorsze już za nami, pojawiły się komplikacje: graft — choroba przeszczep przeciwko gospodarzowi. Zostały zaatakowane m.in. wątroba, skóra, paznokcie, jednak największe spustoszenie graft wywołał w układzie pokarmowym, zwłaszcza w jelitach. Przez długi czas Dominik był żywiony przez sondę, specjalną odżywką. Chociaż nauczył się już jeść na nowo, wciąż musi trzymać ścisłą dietę, uzupełnianą soczkami Nutridrink Juice, które zapewniają kaloryczność oraz potrzebne wartości odżywcze.

Po dwóch latach od przeszczepienia szpiku kostnego Dominik w dalszym ciągu boryka się z problemami zdrowotnymi. Poza specjalną dietą, musi nosić okulary, ze względu na wadę wzroku z astygmatyzmem. Wymaga ciągłego nadzoru dentysty, endokrynologa, kardiologa, neurologa ortodonty, pulmonologa i urologa.

Przekazując swój 1% Dominikowi, wspierasz jego rehabilitacje i dalsze leczenie, dając mu szansę na beztroskie dzieciństwo.

Dominikowi można pomóc w powrocie do zdrowia, przekazując darowizny na jego leczenie na subkonto o numerze: 07 1750 0012 0000 0000 2316 1346 z dopiskiem „Dla Dominika Płaszewskiego”

Inni dopieczni

powrót