Categories: Aktualności

Beztroska przygoda

Tradycyjnie już w okresie wakacyjnym zorganizowaliśmy wyjazd wzmacniający więzi rodzinne. Znacząca część kosztów dofinansowana była przez Telewizję Polską w ramach akcji „Reklama Dzieciom” – dziękujemy!

Nad morzem w Stegnie zorganizowaliśmy 8-dniowy wyjazd integracyjno-terapeutyczny dla rodzin dotkniętych problemem choroby nowotworowej. Uczestniczyło 26 osób, w tym: beneficjenci 15 dzieci, terapeuta oraz rodzice. W wyjeździe wzięło udział w sumie 7 rodzin – w każdej rodzinie należącej do grupy zagrożonej wykluczeniem społecznym, była 1 osoba borykająca się z chorobą.

Formuła tego rodzaju wyjazdów jest wyjątkowa, ponieważ nie angażuje wyłącznie chorych, ale również ich najbliższych. Najważniejszy jest rodzinny wymiar wyjazdu – dzieciom towarzyszyli rodzice. Dla wielu z nich, była to pierwsza okazja od bardzo dawna, by poświęcić sobie czas i zwyczajnie ze sobą pobyć, nie skupiając się na chorobie i ograniczeniach, które ona ze sobą niesie. Pokazaliśmy uczestnikom atrakcyjny region Polski – Zatokę Gdańską. Część z nich nigdy nie widziało morza. Jednym z naszych celów było, aby po traumatycznych przeżyciach związanych z walką o zdrowie i życie, móc spełnić ich marzenie. Pobyt był dla nich odpoczynkiem od problemów dnia codziennego oraz dodatkową mobilizacją w powrocie do zdrowia a także znaczącym wkładem w procesie poprawy funkcjonowania w życiu społecznym.
Uczestnicy mieli możliwość zwiedzić m.in. Zamek w Malborku oraz atrakcje turystyczne w okolicznych miejscowościach m.in.: mini zoo, park liniowy. W ośrodku przeprowadzane były nie tylko warsztaty, ale również zabawy integracyjne, wieczorek taneczny i grill.

Nasz wyjazd mógł zostać zrealizowany dzięki dofinansowaniu Telewizji Polskiej SA w ramach akcji „Reklama Dzieciom”.
Z całego serca dziękujemy za wsparcie, życzliwość oraz miłą i profesjonalną współpracę!!! :)

Galeria zdjęć:

Aktualności

powrót