Categories: Aktualności

Onkofitness – wypad po zdrowie

Na przełomie września i października Fundacja Urszuli Smok „Podaruj Życie” realizowała projekt „Onkofitness – wypad po zdrowie”.

Głównym celem projektu była promocja aktywności fizycznej wśród pacjentów hemato-onkologicznych – jako profilaktyki w zapobieganiu chorobom nowotworowym oraz jako leku pomagającego zniwelować działania, niepożądane wynikające z leczenia hematologicznego, onkologicznego i przeszczepienia szpiku kostnego. Projekt został zrealizowany we współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku, został w całości sfinansowany ze środków miasta Krakowa.

W 4-dniowym wyjeździe do Gdańska udział wzięło 12 pacjentów z doświadczeniem choroby hematologicznej i onkologicznej. Dla uczestników przygotowano program warsztatów sportowo-psychologicznych. Program obejmował różnego rodzaju zajęcie ruchowe w różnej scenerii, ćwiczenia psychoregulacyjne, grupowe i indywidualne, spotkania z psychoonkologiem. Zrealizowano moduł poświęcony wsparciu zdrowia psychicznego „Jak radzić sobie z negatywnymi emocjami” oraz stacjonarne zajęcia, podczas których uczestnicy zapoznali się z technikami relaksacyjnymi i oddechowymi.

Uwzględniając specyfikę potrzeb, uczestnikom projektu zapewniono dostęp do pomieszczeń obiektów sportowych AWFiS, zajęcia odbywały się również na Gdańskich plażach i terenie Lasu Oliwskiego.

Cztery dni upłynęły przyjemnie, relaksująco i w atmosferze wzajemnego zrozumienia. Grupa cieszyła się dobrą pogodą, która pozwalała na zajęcia na świeżym powietrzu a w czasie wolnym – na zwiedzanie miasta.

Bardzo dziękujemy współorganizatorom za zaangażowanie, wsparcie merytoryczne, czynny udziału w realizacji tego przedsięwzięcia i poczucie humoru (kto był ten wie 😉). Przekazana wiedza na temat wpływu zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej na stan zdrowia pacjentów jest dla nas motywacją do dalszej pracy i zgłębiania tematu.

Uczestnikom bardzo dziękujmy za aktywny udział, gratulujemy wytrwałości i otwartości na nowe wyzwania.

Cieszymy się zewspólnie spędzonego czasu, który wpłynął na poprawę samopoczucia uczestników. Efekty przerosły nasze oczekiwania – a to nie ostatni taki projekt… :)

Zadanie publiczne finansowane ze środków Miasta Krakowa.

Aktualności

powrót