Categories: Aktualności

Pomagamy od serca!

Ukraińskich pacjentów onkologicznych spotkała podwójna tragedia:…. walczą z chorobą nowotworową, która zawsze i dla każdego jest koszmarem. Ale oni mają jeszcze gorzej, ponieważ przez wojnę zostali zmuszeni do przerwania leczenia, opuszczenia szpitali, swoich domów…. kraju. Są przerażeni chorobą i wojną. Często są bez środków do życia i nie mogą nawet wykupić niezbędnych leków, znaleźli się w sytuacji tragicznej.

Dlatego postanowiliśmy działać!
Wraz z naszymi wspaniałymi przyjaciółmi od czerwca pomagamy ukraińskim pacjentom leczącym się w Krakowie. Beneficjentami naszego wsparcia są pacjenci hematoonkologiczni, ich opiekunowie oraz rodzinny dawca szpiku. Dajemy im nasze serce i wszelką możliwą pomoc :-)

W przerwach między hospitalizacją oraz po zakończonych zabiegach przeszczepowych, zapewniamy im tymczasowy dom czyli miejsce gwarantujące bezpieczeństwo pacjentom z deficytem odporności. Z doświadczenia wiemy, że leczenie, jak i powrót do zdrowia po przeszczepie szpiku u każdego pacjenta wygląda inaczej… dokładamy wszelkich starań by ta trudna droga do zdrowa była dla nich jak najlepsza…

W ramach wsparcia pokrywamy koszty związane z ich pobytem pozaszpitalnym (zapewniamy maksymalnie do 12 miesięcy zakwaterowania wraz z wyżywieniem, zakup leków, pokrywamy koszty podróży do kliniki, wyposażanie gospodarczo-domowe, zakup rzeczy niezbędnych do codziennego funkcjonowania).

Sercem jesteśmy z nimi!

Z całego serca dziękujemy Darczyńcom

Logo Fundacji PKO

NASZYM

PODOPIECZNYM

Nasze działania wspiera również Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK.

Aktualności

powrót