Categories: Wydarzenia

Mecz Szpiczaści — Składaki

„Tak” dla transplantacji i dawstwa szpiku

Szpiczaści i Składaki to dwie fantastyczne drużyny, które rozegrały 5 czerwca br. wspaniały charytatywny mecz o Puchar Burmistrza Brzeszcz. Zwyciężyła drużyna Składaków 7:6, ale jak podkreślali członkowie obu ekip oraz organizatorzy: Rafał Andreas, Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca oraz Fundacja Urszuli Smok „Podaruj Życie”: w tym meczu byli sami wygrani, bo walczyli o promocję transplantacji.

Mimo deszczowej pogody mecz został rozegrany w pełnym składzie o godz. 15.00 na boisku Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzeszczach. W każdej z drużyn zagrali przedstawiciele, przyjaciele i goście specjalni Fundacji Urszuli Smok „Podaruj Życie” oraz Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca. Aby szanse były wyrównane m.in. kapitan Szpiczastych — Grzegorz przeszedł do drużyny Składaków, dla których zdobył ostatnią decydującą bramkę. Sam mecz otworzyły spektakularne występy grup tanecznych Grawitacja 1 i Grawitacja 2. Sala, gdzie została przeniesiona część artystyczna wydarzenia, nie mogła pomieścić wszystkich chętnych, którzy ze wzruszeniem słuchali przybyłych wokalistów. Byli to m.in. Laureaci Konkursu „Zaczarowanej Piosenki” organizowanego od siedmiu lat przez fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”: niezapomniany Karolek Tomasiak oraz Karolina Żelichowska. Natomiast utwór „Whisky” zespołu Dżem usłyszeliśmy w wykonaniu Aleksandry Piwowarczyk, a zaraz po niej wystąpił Zdzisław Baguda, brzeszczański reprezentant w programie „Bitwa na Głosy” w grupie Haliny Młynkowej.

To był kolejny niezwykły dzień dla obu drużyn. Dzień, w którym razem krzyknęliśmy „Tak dla transplantacji — Tak dla dawców szpiku”. Głównym założeniem programu „Razem Zmieniajmy Świat — Razem Pomagajmy Innym” w ramach którego odbywał się mecz, jest zwiększanie świadomości na temat transplantacji narządów, dawstwa szpiku i krwi.

Imprezę wsparło wiele wspaniałych osób instytucji i firm, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie imprezy a tym samym transplantacji: Burmistrzowi Brzeszcz — Teresie Jankowskiej, Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzeszczach, Ośrodkowi Kultury w Brzeszczach, Grupom Tanecznym Grawitacja 1 i Grawitacja 2, Firmie Krioni.pl, Firmie „Wyrobek”, Maltańskiemu Służbie Medycznej w Kętach, Grupie Ratownictwa Medycznego oraz oczywiście obu drużynom: Szpiczastym i Składakom.

Szczególne podziękowania składamy pomysłodawcy i współorganizatorowi imprezy — Rafałowi Andreasowi, który dniami i nocami czuwał, aby akcja była tak wspaniała i udana.

Inne wydarzenia

powrót