Categories: Wydarzenia

Świąteczne spotkanie

W okresie świątecznym pamiętaliśmy również o dorosłych pacjentach leczących się z powodu chorób nowotworowych. Dlatego też w dniu 11 grudnia nasza Fundacja zorganizowała w Szpitalu Specjalistycznym im. L. Rydygiera w Krakowie Świąteczne spotkanie. Do udziału zostali zaproszeni pacjenci z oddziałów: Hematologii i Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Dziennym, Radioterapii oraz Onkologii Klinicznej z Pododdziałem Dziennym.

Podczas tego wieczoru wystąpił Międzyszkolny Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak”, który zaprezentował krakowskie tańce oraz suitę opoczyńską. Artyści wspólnie z pacjentami zaśpiewali kolędy i pastorałki oraz zatańczyli Poloneza.

Zapraszając pacjentów do udziału w naszym przedsięwzięciu pragnęliśmy ułatwić im powrót do zdrowia wśród ludzi zdrowych, wzmacniając poczucie, że w swojej chorobie nie są osamotnieni i mogą liczyć na pomoc, wsparcie i życzliwość drugiego człowieka. W ramach tego działania dla pacjentów, którzy wzięli udział w spotkaniu, jak również dla tych, którzy ze względów zdrowotnych nie mogli opuścić swoich sal — tradycyjnie już — zostały przekazane mikołajkowe paczki z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia i domu.

Liczba odbiorców: ok. 120 osób.

Galeria zdjęć:

Dziękujemy Wojewodzie Małopolskiemu za dofinansowanie w ramach realizacji projektu „Marzenia nie chorują” oraz Międzyszkolnemu Zespołowi Pieśni i Tańca „KRAKOWIAK”.

Patron:

Inne wydarzenia

powrót