Categories: Wydarzenia

Spotkanie Mikołajkowo-Świąteczne w Szpitalu Rydygiera

Każdy z nas doskonale wie, że 6 grudnia jest dniem wyjątkowym i magicznym, w którym Mikołaj, pod osłoną nocy, chowa wszystkim dzieciom prezenty pod poduszkę. Postanowiliśmy trochę zmienić tradycję i zaprosiliśmy prawdziwego Świętego Mikołaja, prosto z Laponii, na krakowskie Oddziały Onkologiczno-Hematologiczne.

Mikołajki i Boże Narodzenie to bardzo rodzinny i wyjątkowy czas. Dla pacjentów chorych onkologicznie lub hematologicznie jest jednocześnie bardzo trudny — nie zawsze mogą spędzić go w domu, z najbliższymi. W tym roku postanowiliśmy odwiedzić ich w w tym czasie, by spotkaniem Mikołajkowo-Świątecznych dać im namiastkę Świat oraz przekazać drobne upominki za pośrednictwem Mikołaja.

Nasz gość prosto z Laponii, zabrał ze soba wyjątkowe pomocnice — Śnieżynki. W szpitalu czekało ich wyjątkowo ciepłe przyjęcie. Wszyscy pacjenci ściskali dłonie Mikołajowi, a wielu z nich także przytulało się do niego. Babcie i dziadkowie nie raz prosili o zdjęcie, aby potem pokazać swoim wnukom, kto ich odwiedził. Przez cały czas odwiedzin, spotkaliśmy i poznaliśmy niesamowitych ludzi. Każdy z nich miał swoją historię, którą chciał się z nami podzielić. Wszyscy byli dla nas serdeczni i przyjacielscy, i na pewno zarówno my jak i Mikołaj, nigdy nie zapomnimy tego dnia. Mamy też ogromną nadzieje, że nasza inicjatywa choć na chwilę osłodziła pacjentom ich szpitalną monotonie i trudy choroby.

Działanie dofinansowane ze środków Urzędu Miasta Krakowa — dziękujemy!

Galeria zdjęć:

Patron:

Inne wydarzenia

powrót