Categories: Wydarzenia

Stop! Szpitalnej nudzie — autostopowe spotkanie w USD

W myśl hasła Stop! Szpitalnej nudzie! 13 sierpnia 2019 r. odwiedziliśmy Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, by zabrać małych pacjentów w podróż autostopem. W tym celu zaprosiliśmy doświadczonego, autostopowego podróżnika Mieszko Syca, który opowiedział nam o swoich wyprawach.

Mieszko Syc od lat jest uczestnikiem wyścigów autostopowych — wyrusza z Gdańska do wyznaczonego, co rok innego, europejskiego miasta. Podróż autostopem to niekończące się źródło ciekawych spotkań i fantastycznych przygód, którymi Mieszko podzielił się z małymi pacjentami. Wytłumaczył czym jest autostop, jak przygotować się do podróży, co ze sobą zabrać, o czym pamiętać pakując się i jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w trakcie podróży. Podzielił się również historiami ludzi, którzy bezinteresownie wspierają podróżujących w ten oryginalny sposób. Okazuje się bowiem, że ludzie w większości bardzo ciepło reagują na autostopowiczów, okazując im wsparcie i czasem nawet nadkładając drogi, by pomóc im dostać się we właściwe miejsce.

To było ciekawe doświadczenie dla małych pacjentów. Część z nich połknęła autostopowego bakcyla, o czym najlepiej świadczy błysk w oku, w trakcie słuchania autostopowych opowieści Mieszka. O to nam chodziło!

Za dofinansowanie projektu (i rozbudzenia w dzieciach pasji!) dziękujmy Urzędowi Miasta Krakowa.

Galeria zdjęć:

Patron:

Inne wydarzenia

powrót