Categories: Wydarzenia

Stop! Szpitalnej nudzie — Miś Leon w USD

W dniu 21 listopada 2019 Fundacja, wraz ze swoim nieocenionym pomocnikiem i wiernym przyjacielem — Misiem Leonem, odwiedziła Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie. Postanowiliśmy wpaść z wizytą na Oddział Hematologiczny i Onkologiczny, gdzie zostaliśmy ciepło przywitani przez dzieci i ich rodziców.

Miś Leon, jako najbardziej wygimnastykowany Miś na świecie, robił fikołki, przysiady czy podskoki na życzenie dzieci, byleby na ich twarzy pojawił się uśmiech. Ale jak wiadomo, Miś Leon ma także bardzo artystyczną duszę, dlatego wraz z małymi pacjentami i przy wsparciu rodziców zagraliśmy ,,Kopciuszka’’. Nasi milusińscy mocno zaangażowali się w to, aby wszystko wyszło jak najlepiej. Każda postać miała inne przebranie i inną ważną role do odegrania. Wszystko wyszło zjawiskowo, a taniec Kopciuszka z Księciem był jedną z najlepszych części przedstawienia. Ważne dla nas było nie tylko to, że widzieliśmy radość dzieci, ale także malujące się uśmiechy na twarzach rodziców. Była to dla nich chwila do psychicznego odpoczynku i oderwania myśli od choroby swojej pociechy.

Cieszymy się bardzo, że mogliśmy być i uczestniczyć w tak miłym i pozytywnym projekcie. Mamy szczerą nadzieję, że dzieci bawiły się równie dobrze jak Miś Leon.

Działanie dofinansowane ze środków Urzędu Miasta Krakowa — dziękujemy!

Galeria zdjęć:

Patron:

Inne wydarzenia

powrót