Categories: Wydarzenia

Warsztaty „Stop! Szpitalnej Nudzie”

28 września 2017 roku zorganizowaliśmy dla pacjentów z oddziałów hematoonkologicznych warsztaty „Stop! Szpitalnej Nudzie”. Spotkanie odbyło się w Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie.

Wydarzenie rozpoczęliśmy od wykładu terapeutki — Agnieszki Pala, która poruszyła bardzo ważny temat, a mianowicie jak radzić sobie z negatywnymi emocjami pojawiającymi się w trakcie choroby nowotworowej. W kolejnej części pacjenci mieli okazję zobaczyć spektakl „Dziecko dla odważnych”, w którym wystąpili Beata i Tomasz Schimscheiner.

Nasi Wolontariusze podczas warsztatów rozdali chorym upominki na oddziałach hematoonkologicznych.

Celem naszego wydarzenia było, aby pacjenci chociaż na chwilę mogli oderwać się od chorobowej rzeczywistości i spędzić czas inaczej niż tylko w szpitalnych salach.

Galeria zdjęć:

„Serdecznie dziękujemy Fundacji Urszuli Smok „Podaruj Życie” za po raz kolejny wyciągniętą pomocną dłoń w stronę naszych Pacjentów. (…) Czas miło spędzony urozmaicił pobyt w szpitalu i pozwolił chociaż na chwilę oderwać się od rytmu koniecznych zabiegów medycznych i myśli o chorobie.” — Ordynator Dr n. med. Piotr Koralewski, specjalista psychologii klinicznej mgr Anna Kolasa, Oddział Onkologii Klinicznej z Pododdziałem Dziennym, Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie

Warsztaty mogły się odbyć dzięki wsparciu finansowemu z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego i Gminy Miejskiej Kraków. Z całego serca dziękujemy!

Patron:

Inne wydarzenia

powrót