Categories: Wydarzenia

Spotkanie Mikołajkowe

W dniu 9 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultura Grunwaldzka 5 zorganizowaliśmy Spotkanie Mikołajkowe dla podopiecznych Fundacji oraz naszych wolontariuszy, którzy chętnie włączają się w wszelkie działania na rzecz osób potrzebujących.

Poprzez to wydarzenie pragnęliśmy w beneficjentach rozbudzić potrzebę aktywności społecznej, zachęcić do nawiązywania pozytywnych relacji pomiędzy uczestnikami, a tym samym wzmocniliśmy w nich poczucie solidarności. Wolontariusze zaś mieli możliwość poznać i bardziej zrozumieć potrzeby osób chorych i ich najbliższych. Spotkanie Mikołajkowe to także jedna z nielicznych okazji do zatrzymania się, wspólnych rozmów, wspomnień i podsumowania tego co wydarzyło się w mijającym roku.

Szczególnie miły i wyczekiwany przez wszystkich to moment wspólnego śpiewania kolęd. Tym razem, tak jak w poprzednich latach, mogliśmy liczyć na wsparcie młodych artystów z MDK-u, którzy specjalnie na tę okazję przygotowali oprawę muzyczną do śpiewanych kolęd. Przygotowali oni także przedstawienie „Królowa Śniegu”, które wzbudziło duże zainteresowanie wśród najmłodszych uczestników spotkania.

Okazało się jednak, że bez względu na wiek największe poruszenie wywołało pojawienie się Świętego Mikołaja! Przybył niespodziewanie. Mikołajowi towarzyszyła śnieżynka-Alicja w towarzystwie reniferów (nie szkodzi że zminiaturyzowanych i sprytnie ukrytych na dziecięcej opasce)-wnikliwi obserwatorzy i tak nie dali się oszukać :) Mikołaj tryskał humorem, który udzielił się wszystkim i Jego propozycje zabaw zostały przyjęte z entuzjazmem. W niezwykły sposób wprowadził nas w magiczny świat dobra, wspólnoty i sprawił, że każdy poczuł się wyjątkowy!

Liczba uczestników: 65 osób.

Patron:

Galeria zdjęć:

Opinie uczestników:
„ULA dzięki za zaproszenie było super! Mikołaj był konkretny i w ogóle to przedstawienie… rewelacja, było super — fantastycznie.”

„Okazuje się, że nie ma to znaczenia ile mamy lat i doświadczeń za sobą. W każdym z nas jest małe dziecko, dla którego pojawienie się najprawdziwszego Świętego Mikołaja jest ogromnym przeżyciem. I za to przeżycie Fundacji bardzo dziękujemy!”

Dziękujemy Wojewodzie Małopolskiemu za dofinansowanie w ramach realizacji projektu „Marzenia nie chorują” oraz Dyrekcji i Wychowankom Młodzieżowego Domu Kultury Grunwaldzka 5 w Krakowie

Inne wydarzenia

powrót