Categories: Wydarzenia

Nadal jestem sobą, jestem wyjątkowa — sesja zdjęciowa

21 lipca 2019 w Domu Harcerza odbyła się sesja zdjęciowa kampanii społecznej „Nadal jestem sobą, jestem wyjątkowa”, na której został uwieczniony wizerunek naszej modelki, Joasi, razem z jej pięknym tatuażem. Sesję zdjęciową wykonał mąż Joasi, profesjonalny fotograf, Jacek. Wydarzenie było przepełnione ciepłem i dobrem.

Koncepcji dotyczącej sesji było wiele — plener, sala, z jasnym lub ciemnym tłem. Staraninie rozważaliśmy każdą ewentualność, żeby zdjęcia oddawały charakter naszej modelki i przede wszystkim — aby ona czuła się z nich zadowolona.

Dzień sesji zdjęciowej był dla nas wszystkich wyjątkowy — każdy z nas czuł, że robimy wyjątkowe rzeczy. Tego dnia do zespołu projektowego dołączyła nowa twarz — makijażystka, Magdalena Galos. Sesja przebiegła sprawnie, aczkolwiek była wymagająca. Towarzyszyło nam wiele emocji, ale mimo to pracowaliśmy w dużym skupieniu i z ogromną dokładnością.
Sesja zdjęciowa, podobnie jak spotkanie tatuażowe i każdy inny etap realizacji projektu, było filmowane, a z przygotowanych materiałów stworzony został reportaż telewizyjny.
Po sesji okazało się, że najtrudniejsze zadanie dopiero przed nami — wybór zdjęć — na plakat i kalendarz. Było to niesłychanie trudne zadanie, gdyż każde zdjęcie było na swój sposób piękne i intrygujące. Wspólnie, po szerokich konsultacjach, wybraliśmy dwie fotografie, które naszym zdaniem najlepiej spełniają swoje zadanie — są pełne ciepła, dodają otuchy, napawają optymizmem i przede wszystkim są piękne. Na ich podstawie zostały już przygotowane plakaty i kalendarze a pierwsze opinie odbiorców są budujące!

W trakcie realizacji zadania pojawił się również spontaniczny pomysł wykonania kubków z hasłem projektu. One również, razem z kalendarzami i plakatami zaczynają właśnie swoją podróż na oddziały hematoonkologicznych, by dodawać pacjentkom otuchy.

Fot: Jacek Leśniewski

Galeria zdjęć:

Zadanie publiczne z zakresu pomocy społecznej pod nazwą „Pomoc pacjentom hematoonkologicznym w powrocie do społeczeństwa”, realizowane przez Fundację Urszuli Smok „Podaruj Życie”, jest współfinansowane ze środków Wojewody Małopolskiego.

Patron medialny:

Inne wydarzenia

powrót