Categories: Wydarzenia

STEGNA

Warsztaty rodzinne „Beztroska przygoda” — w dniach od 5-13 lipca 2018 roku zorganizowaliśmy wyjazd integracyjno-terapeutyczny nad morze dla rodzin dotkniętych problemem choroby nowotworowej — podopiecznych Fundacji oraz pacjentów krakowskich oddziałów hematoonkologicznych. Uczestnicy mieli możliwość integracji w swoim środowisku, konsultacji terapeutycznych, nawiązania nowych znajomości i wymiany doświadczeń. W wolnym czasie rodziny zobaczyły najpiękniejsze zabytki i atrakcyjne miejsca regionu — Zatoki Gdańskiej.

Naszą podróż rozpoczęliśmy od niezwykłej, nocnej wędrówki po krzyżackim zamku w Malborku. Zamek wyglądał cudownie w świetle zachodzącego słońca. Emocji i radości było co niemiara. Dzieci z niecierpliwością wyczekiwały spotkania z … duchami i nie zawiodły się. W czasie zwiedzania niespodziewanie pojawił się zakapturzony krzyżak i czerwony duch, którzy napędzili dzieciom niemało strachu. Mieliśmy możliwość wysłuchania pieśni zakonnych, które rozbrzmiewały na zamkowym dziedzińcu. Jedynymi gośćmi zamku byliśmy my i duchy!!!
Kolejnymi punktami naszych podróż było: Westerplatte, Oceanarium w Gdyni, Skansen w Szymbarku oraz rejs statkiem po Zatoce Gdyńskiej.

Zależało nam, aby pobyt w Stegnie, nad morzem był dla uczestników czasem odpoczynku od szpitala, problemów dnia codziennego oraz dodatkową mobilizacją w powrocie do zdrowia. Pragnęliśmy, aby choć na chwilę poczuli się beztrosko i radośnie.
Liczba uczestników: 21 osób.

Galeria zdjęć:

Opinie kilku uczestników o wyjeździe:

„Pomysł wspaniały. Daje możliwość odpoczynku od codzienności, choroby. Poznaje się nowych znajomych, którzy mają podobne problemy. Poza tym nie byłoby mnie stać na taki wyjazd. Jest to faktycznie dobry pomysł i pomoc. Wyjazd był bardzo udany. Odpoczęłam na maxa od moich codziennych spraw. Chciałbym jeszcze kiedyś pojechać na takie wakacje. Bardzo dziękuje za taką możliwość organizatorom oraz sponsorom”

„Wyjazd integracyjny zaoferował mi i moim bliskim bardzo dużo fajnych wrażeń, odpoczynku i możliwości porozmawiania z innymi uczestnikami wyjazdu o podobnych problemach związanych z chorobą. Bardzo się cieszę i jestem wdzięczna, że zostałam zaproszona, bo pewnie gdyby nie fundacja to bym tu nie przyjechała i nie mogła tego wszystkiego zobaczyć.”

„Warto organizować takie wyjazdy, ponieważ jest to spełnienie marzeń wielu osób”

„Dzięki możliwości wyjazdu spędziliśmy aktywny czas z rodziną. Według mnie takie wyjazdy są bardzo potrzebne. Rozmowy z psycholog były bardzo budujące”

„Uważam, że organizowanie takich wyjazdów to super pomysł. Pozwolił mi zapomnieć o moich problemach oraz mogłam spędzić dużo czasu z moją córką. Poznałam wspaniałe rodziny. Bardzo pomogła mi rozmowa z psychologiem. Ten wyjazd pozwolił mi odpocząć, zrelaksować się na dalszą walkę z chorobą. Dziękuje za tak wspaniałe wakacje i mam nadzieję, że będą następne. Dziękuję!”

„Dziękujemy za wspaniale spędzone z Wami chwile”

„Wyjazd bardzo potrzebny, pozwalający spotkać inne osoby w podobnej sytuacji, a jednocześnie umożliwiający nabranie dystansu do choroby i tzw. „naszej” rzeczywistości. Świetny pomysł, bardzo dobra organizacja, wszystkie wycieczki starannie przemyślane i zaplanowane. Bardzo dziękujemy za zaproszenie”

„Wyjazd zapewnił mi pełny wypoczynek i możliwość spędzenia więcej czasu z rodziną. To bardzo dobra forma wypoczynku i z pewnością mogę pochwalić organizację, czas i miejsce. Polecam!!!”

Dziękujemy Wojewodzie Małopolskiemu za dofinansowanie w ramach realizacji projektu „Marzenia nie chorują”
logo Wojewody Małopolskiego (grafika)

Patron:

Inne wydarzenia

powrót