Categories: Wydarzenia

Wyjazd integracyjny do Karpacza

W marcu br. Fundacja Urszuli Smok „Podaruj Życie” przeprowadziła akcję charytatywną „Torebka i krawat naszpikowane dobrem”. Znane osoby publiczne przekazały na internetową licytację swoje torebki i krawaty. Dochód z licytacji osobistych pamiątek Darczyńców, został przeznaczony na wyjazd integracyjny do Karpacza, przeznaczony dla rodzin dotkniętych problemem choroby nowotworowej, który odbył się w dniach 19—24 lipca 2014 r.

Pobyt w Karpaczu obfitował zarówno w piękną pogodę, jak i świetną zabawę. Był to czas wakacyjnego wytchnienia, beztroski i zapomnienia o problemach. Spędziliśmy go aktywnie odwiedzając najciekawsze atrakcje Karpacza.

Świątynia Wang

Ewangelicki kościół parafialny przeniesiony w 1842 z Norwegii — perła dwunastowiecznej drewnianej architektury skandynawskiej. Zbudowano go na wzór łodzi Wikingów bez użycia gwoździ, za pomocą drewnianych kołków i zaciosów. Po dzień dzisiejszy zachowało się ich w Norwegii tylko 31 oraz jedna w Karpaczu Górnym.

Schronisko „Nad Łomniczką”

Schronisko leżące na wysokości 1002 m n.p.m., nad brzegiem potoku Łomniczka płynącego u podnóża Śnieżki.

Karkonoskie Tajemnice

Muzeum w podziemiach, zaaranżowane przez artystów światowej sławy, prezentujące przekazy i legendy związane z Karkonoszami.

Miasteczko Western City

Osadzony w westernowym klimacie park rozrywki jest oryginalnym miejscem przenoszącym w czasie do świata szeryfów, rewolwerowców i poszukiwaczy złota.

Park Bajek

Miejsce w którym nie sposób się nudzić. Poza drewnianymi domkami prezentującymi najpopularniejsze bajki, na terenie parku znajduje się duży plac zabaw z nowoczesnymi konstrukcjami.

Muzeum Sportu i Turystyki

Tradycyjne muzeum z eksponatami, dokumentami i pamiątkami związanymi z rozwojem sportu, turystyki i ochroną przyrody.

Oprócz wymienionych atrakcji wolny czas mijał nam przy wspólnych grach i zabawach na świeżym powietrzu, a wieczory obfitowały w zacięte rozgrywki w legendarną grę Monopoly. Nie zabrakło także tradycyjnego pieczenia kiełbasek przy ognisku, którego nie zdołała popsuć nawet brzydka pogoda.

Dni spędzone wspólnie w Karpaczu upłynęły bardzo szybko. Do Krakowa wróciliśmy z bagażem wrażeń i miłych wspomnień. Dziękujemy wszystkich uczestnikom za wspólnie spędzony czas!

Galeria zdjęć:

Podziękowania:

Pragniemy także podziękować Sponsorom, Partnerom i wszystkim osobom bez których organizacja tego wyjazdu nie byłaby możliwa:

Dziękujemy także patronom medialnym, którzy pomogli w nagłośnieniu akcji:

.

Patronat Honorowy nad akcją objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Inne wydarzenia

powrót