Categories: Wydarzenia

Wyróżnienie dla Fundacji Urszuli Smok
„Podaruj Życie” w IV edycji programu
„Podzielmy się ciepłem”

Fundacja Urszuli Smok „Podaruj Życie” Rejestr Dawców Szpiku Kostnego została wyróżniona w Programie Społecznym „Podzielmy się ciepłem”.

Podsumowanie uroczystości

Prezes Fundacji Urszula Smok odebrała z rąk Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, Prezesa MPEC Zdzisławy Głód i Prezesa EC Kraków Mariana Augustyna czek o wartości 5 000 zł. na dofinansowanie rachunków za centralne ogrzewanie i ciepła wodę. Oszczędność w kwestii utrzymania lokalu pozwoli nam w większym stopniu na realizację podstawowych celów Fundacji, do których należą: popularyzowanie idei dawstwa szpiku kostnego, finansowanie i przeprowadzanie badań umożliwiającym zostanie potencjalnym dawcą szpiku oraz prowadzenie Rejestru Dawców Szpiku Kostnego.

Z tego wyróżnienia cieszymy się tym bardziej, gdyż spośród wszystkich organizacji pozarządowych działających na terenie Krakowa, których celem jest niesienie pomocy najuboższym, chorym i niepełnosprawnym wybrano tylko 24, w tym Fundację „Podaruj Życie” — działającą na rzecz dzieci i dorosłych chorych onkologicznie.

Dodatkowo Urszula Smok została poproszona, aby jako przedstawiciel wszystkich wyróżnionych organizacji wygłosiła przemówienie, w którym podziękowała wszystkim fundatorom za ich wspaniały gest. W swojej wypowiedzi wspomniała także, że otrzymując „ciepło” Fundacja „Podaruj Życie” będzie mogła się nim podzielić ze wszystkimi podopiecznymi, którzy tak bardzo go potrzebują oraz że będzie się starać, aby nigdy temperatura pomocy, jaką niesie Fundacja nie zmalała tylko z roku na rok była coraz wyższa.

Żaden mróz nam nie straszny, ciepłem które otrzymaliśmy na pewno podzielimy się z potrzebującymi naszej pomocy!

Inne wydarzenia

powrót