Categories: Wydarzenia

Zwiedzanie szlaku turystycznego po Podziemiach Rynku Głównego

W ubiegłą sobotę (17.11.2012 r.) wraz z grupą dzieci chorych onkologicznie leczonych w krakowskich klinikach, ich rodzicami i rodzeństwem zwiedzaliśmy szlak turystyczny po podziemiach Rynku Głównego. Mimo mglistej pogody humory nam dopisywały, wszystkich zżerała ciekawość zobaczenia tego „jak to dawniej bywało…”.

Spotkanie było kontynuacją akcji „Wakacyjne wytchnienie”. W jej ramach 1—2 września br. zwiedzaliśmy Park Miniatur w Inwałdzie, DinoZatorland w Zatorze, a także wybraliśmy się do kina oraz parku rozrywki Fantasy Park.

Podziemia Rynku Głównego to oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, zajmujący powierzchnię ponad 6 tys. m 2, który mieści się pod płytą Rynku Głównego. Jest to niezwykłe Muzeum proponujące niekonwencjonalne spotkanie z kulturą i historią.

Wizyta w Podziemiach Rynku jest niezapomnianą podróżą w czasie, która pozwala wczuć się w klimat Krakowa sprzed siedmiuset lat. Znajduje się tam ponad siedemset eksponatów, zarówno tradycyjnych, jak i multimedialnych.

Zwiedzając Muzeum mogliśmy podziwiać nienaruszone relikty m.in. budynków, dróg, ozdób i monet z dawnych czasów. Oprócz tego Muzeum posiada liczne trójwymiarowe rekonstrukcje i filmy.

Oryginalne połączenie tradycji z nowoczesnością sprawia, że jest to interesujące miejsce godne polecenia każdemu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas oraz Panu Partyce za udostępnienie zdjęć z wycieczki.

Dziękujemy także Muzeum Historycznemu za wsparcie przedsięwzięć organizowanych przez naszą Fundację.

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Krakowa.

Galeria zdjęć:

Inne wydarzenia

powrót