Categories: Wydarzenia

Halina Frąckowiak — ikona polskiej sceny muzycznej Ambasadorką naszej Fundacji!

Coraz więcej gwiazd utożsamia się z celami naszej Fundacji i chce nas wspierać. Do licznego grona naszych przyjaciół — artystów dołączyła ostatnio Pani Halina Frąckowiak, która utożsamiając się z celami i zadaniami naszej fundacji zgodziła się wspierać i promować naszą działalność.

Jako Ambasadorka naszej Fundacji weźmie udział w zaplanowanych na ten rok przedsięwzięciach oraz kampaniach medialnych.

Halina Frąckowiak jest piosenkarką, autorką tekstów i kompozytorką, znaną zarówno w Polsce jak i za granicą. Pani Halina od 45 lat nieustannie podbija serca fanów. Zadebiutowała w 1963 i 1964 roku na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Współpracowała z zespołami Czerwono-Czarni, Perfect, ABC, Tarpany. Wielokrotnie była laureatką nagród na festiwalach w Opolu i Kołobrzegu. W 1993 roku otrzymała Złotą Płytę za całokształt działalności artystycznej na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Ponadto kilkakrotnie wygrała plebiscyt na najpopularniejszą piosenkarkę. Jej koncerty można było oglądać w wielu miejscach Europy m.in. Rumunii, Bułgarii, Jugosławii, Czechosłowacji oraz w Stanach Zjednoczonych. Brała również udział w zagranicznych festiwalach, gdzie otrzymała ważne wyróżnienia i nagrody. Najważniejszą z nich był „Złoty Mikrofon” Polsko-Amerykańskiej Agencji Artystycznej.

Piosenkarka ma na swoim koncie ponad 20 płyt i kaset. W 2009 roku miała miejsce premiera jej najnowszej płyty „Kolędy i litanie”. Do jej najbardziej znanych przebojów można zaliczyć „Tin Pan Alley”, „Papierowy księżyc”, „Anna już tutaj nie mieszka”, „Serca gwiazd”.

W 2005 roku wokalistka została wyróżniona prestiżowym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” za wybitne osiągnięcia na polu kultury.

Najnowszym projektem wokalistki była piosenka nagrana wraz z Kabaretem Moralnego Niepokoju „Hej Biało-czerwoni” specjalnie na Mistrzostwa Europy 2012.

Inne wydarzenia

powrót