Categories: Wydarzenia

II Lubelskie Spotkanie Dzieci Wyleczonych
z Chorób Nowotworowych

W atmosferze szczerego wzruszenia, wdzięczności, podziękowań i ogromnej radości przebiegały organizowane już po raz drugi, Lubelskie Spotkania Dzieci Wyleczonych z Chorób Nowotworowych.

W tym szczególnym spotkaniu, które odbyło się 9 lutego 2013 w Auli Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, wśród zaproszonych gości była Urszula Smok, prezes Fundacji „Podaruj Życie”.

W odczuciu wszystkich zgromadzonych była to doskonała okazja do pokazania zdrowej części naszego społeczeństwa, że z rakiem można wygrać. Pacjenci, leczeni przed wieloma laty jako dzieci, a dziś już dorosłe osoby, chętnie ze sceny dzielili się swoimi doświadczeniami w walce z chorobą, wspominali pobyt w lubelskiej klinice i słali w świat przesłanie, że „rak to nie wyrok” czego sami są najlepszym dowodem.Słowa podziękowania i bezgranicznej wdzięczności, także od rodzin pacjentów, kierowane były do całego personelu Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej UM. Szef Kliniki prof. dr hab. med. Jerzy R. Kowalczyk przyjmował w imieniu swojego Zespołu liczne gratulacje od przedstawicieli władz samorządowych, miasta Lublina i innych krajowych placówek medycznych o podobnym profilu leczenia m.in. od prof. Alicji Chybickiej z kliniki we Wrocławiu, senatora RP.

Radosny charakter uroczystości dopełniły występy lubelskich zespołów artystycznych m.in. Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej, Underground Dance Studio (UDS) oraz Formacja Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej „Gamza” Nie zabrakło też lubelskich Sztukmistrzów.Każdy z uczestników otrzymał podziękowanie za udział w uroczystościach. Prezes Fundacji Urszula Smok otrzymała również imienne podziękowanie od prof. dr hab. med. Jerzego R. Kowalczyka — Kierownika Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej.

Nasza Fundacja od wielu lat współpracuje z Kliniką w Lublinie m.in. w ubiegłym roku zaprosiliśmy za pośrednictwem placówki grono młodych pacjentów wraz z rodzicami do odwiedzenia Krakowa w ramach naszego projektu „Wakacyjne Wytchnienie”. Nasza Fundacja nie zapomniała także o tych dzieciach, które ze względu na stan zdrowia nie mogły uczestniczyć w oficjalnym spotkaniu i przebywały w tym czasie w klinice. Z myślą o nich zostały przygotowane paczki, w których znajdowały się m.in. słodycze, zabawne misie, poduszki, przytulanki, długopisy, kredki, kalendarze itp słowem niezbędnik małego pacjenta, aby także w szpitalu milo płynęły chwile.

Część ofiarowanych przez Fundacje rzeczy wzbogaciła zasoby świetlicy szpitalnej. Przygotowanie tych prezentów nie było by możliwe bez naszych Przyjaciół — firm od lat wspierających nas i zawsze wrażliwych na niesienie pomocy szczególnie poszkodowanym przez los — dzieciom chorym na nowotwory.

W imieniu Fundacji i dzieci serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym Darczyńcom — firmom: BP Polska, Bank PKO BP, Tauron Polska Energia, Teva Operations Poland.

Inne wydarzenia

powrót