Categories: Wydarzenia

III Marsz Nadziei i Życia

„Po wyjściu ze szpitala chciałbym odwiedzić wujka, który mieszka w Ameryce, pojechać na mecz NBA i poznać Kobiego Bryanta, który wręczyłby mi koszulkę wraz z autografem. Marzę też, żeby spotkać się z kolegami i pójść do kina, bo bardzo często przebywam w izolatce…” — o takich marzeniach mogliśmy usłyszeć w ubiegłą sobotę w UMK trakcie naszego III Marszu Nadziei i Życia.

Tym razem wsparli nas znani aktorzy: Urszula Grabowska, Piotr Cyrwus i Artur Dziurman.

Urszula Grabowska, Piotr Cyrwus i Artur Dziurman przeczytali listy napisane przez osoby chore na białaczkę i inne choroby nowotworowe. Celem Marszu , który organizujemy już po raz trzeci, jest nagłośnienie idei dawstwa szpiku kostnego oraz przybliżenie społeczeństwu sytuacji osób chorujących onkologicznie. Oficjalna część Marszu odbyła się w Magistracie Urzędu Miasta Krakowa.

Celem Marszu jest nagłośnienie idei dawstwa szpiku kostnego oraz przybliżenie społeczeństwu sytuacji osób chorujących onkologicznie. Oficjalna część Marszu odbyła się w Magistracie Urzędu Miasta Krakowa. Znani artyści: Urszula Grabowska, Piotr Cyrwus i Artur Dziurman przeczytali listy napisane przez osoby chore na białaczkę i inne choroby nowotworowe.

Po lekturze wzruszających lecz także radosnych listów odbył się Marsz na trasie: Magistrat — ul. Grodzka — Rynek Główny — ul. Wiślna — ul. Franciszkańska 3 — Okno Papieskie.

Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Elżbieta Lęcznarowicz — zastępca Prezydenta Miasta Krakowa, Pani Elwira Radwan — przedstawiciel naszego Sponsora — Tauron Polska Energia, Pani Ewa Bożek, Pani Jolanta Pulchna — Rzeczniczka NFZ oraz blisko 180 uczestników.

III Marsz Nadziei i Życia zakończył się owacyjnie przyjętą akcją „Uwolnić marzenia” czyli wysłaniem zielonych balonów z listami, których fragmenty mogliśmy wcześniej usłyszeć.

W trakcie imprezy przeprowadzaliśmy także badania typujące potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Galeria zdjęć:

Patronat Honorowy:

Metropolita Krakowski — Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz

Prezydent Miasta Krakowa — prof. Jacek Majchrowski

Sponsor:

Partnerzy:

Patronat medialny:

Dziękujemy naszemu Sponsorowi — Tauron Polska Energia, Urzędowi Miasta Krakowa, Patronom Medialnym, Wolontariuszom, Panu Mariuszowi Kusiowi, a przede wszystkim naszym wspaniałym aktorom za pomoc w realizacji III Marszu Nadziei i Życia.

Inne wydarzenia

powrót