Categories: Wydarzenia

Kampania społeczna o trochę innym świecie

Jak rozmawiać z chorymi na raka? Czy nowotwór to naprawdę koniec? Gdzie szukać pomocy i wsparcia? — próbę odpowiedzi na te pytania podejmiemy w ogólnopolskiej akcji społecznej „Świat chorych na nowotwory. Od zrozumienia do opieki”. Planowane na jesień przedsięwzięcie Fundacji Urszuli Smok „Podaruj Życie” składać się będzie z kampanii promocyjno-informacyjnej, Krakowskiej Konferencji naukowej oraz wystawy fotograficznej. Kampania dofinansowywana jest ze środków FIO.

Patronat honorowy objęli:
Ewa Kopacz — Minister Zdrowia
Marek Nawara — Marszałek Województwa Małopolskiego
Prof. Jacek Majchrowski — Prezydent Miasta Krakowa
Prof. dr hab. med. Wojciech Nowak — Prorektor ds. Collegium Medicum UJ (Konferencja)

Miesiące od września do listopada 2010 r. upłyną pod znakiem starań o przybliżenie sytuacji osób chorych onkologicznie. Na nasze działania złożą się:

Konkurs i wystawa fotograficzna „Poszukiwacze słońca — jak radzę sobie z chorobą”

Konkurs już ruszył! Jego regulamin dostępny jest tutaj. Czekamy na Wasze zgłoszenia. Każdy z uczestników może wygrać aparat cyfrowy. 30 najlepszych fotografii pokażemy na specjalnej wystawie fotograficznej w Galerii Kazimierz w Krakowie. Otworzymy ją na przełomie października i listopada. Zwiedzający będą mieli okazję przyjrzeć się uwiecznionym na fotografiach optymistycznym momentom z życia pacjentów oraz osób już wyleczonych. Punkt widzenia chorujących wiąże się nie tylko z zabiegami i szpitalem. Pomiędzy czasem na leczenie są chwile poświęcone znajomym, rodzinie oraz życiowym pasjom.

Kampania promocyjno-informacyjna „Trochę inny świat”

Jej podstawą będą animacje emitowane w Internecie i telewizji, a także działania na portalach społecznościowych: Facebook, Blip, Nasza Klasa. Filmy wzorowane będą na przeżyciach podopiecznych i przyjaciół Fundacji, którzy zwyciężyli z chorobą onkologiczną. Trudne tematy poczucia osamotnienia czy pokonywania lęku ukazane zostaną w przystępnej formie. Działania maja na celu uświadomić społeczeństwu zrozumienie sytuacji osób chorych oraz przypomnieć osobom cierpiącym, aby nie poddawały się w staraniach o odzyskanie zdrowia. Uczestniczyć w niej będą znani aktorzy.
Na bieżąco o kampanii na naszym profilu na Facebooku.

VI Krakowska Konferencja naukowa

Odbędzie się w dn. 15—16 października 2010 w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wydarzenie zgromadzi kilkuset lekarzy i specjalistów w dziedzinie onkologii i hematologii. Kierowane jest głównie do lekarzy pierwszego kontaktu i średniego personelu medycznego. Otwarte jest także dla wszystkich zainteresowanych tematyką profilaktyki i leczenia chorób onkologicznych oraz opieki nad pacjentem onkologicznym. O Konferencji informujemy również na Goldenline.
Nie od dziś wiadomo, że efektywne leczenie, to także leczenie w społeczeństwie wyrozumiałym i świadomym „trochę innego świata” chorych. Przełamaniu sztucznych barier i zbliżeniu społeczeństwa z osobami w trakcie lub po przebyciu choroby pomóc ma właśnie kampania „Świat chorych na nowotwory. Od zrozumienia do opieki.”

Dofinansowanie w wysokości 72 300 zł pochodzi ze środków
Funduszu Inicjatyw Obywatelskich

Inne wydarzenia

powrót