Categories: Wydarzenia

Justyna Steczkowska dawcą szpiku

Dając tak niewiele, możesz zmienić bieg wydarzeń i podarować komuś życie — tak Justyna Steczkowska podsumowała swoją decyzję o przebadaniu się na dawcę szpiku kostnego. Badania zostały przeprowadzone przez Fundację Urszuli Smok „Podaruj Życie” 24 września 2010 r. w Warszawie.

Artystka, w promowaniu idei dawstwa szpiku kostnego zdecydowała się wesprzeć Fundację Urszuli Smok „Podaruj Życie”. W ten sposób trafi do światowego rejestru potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Justyna przyznaje, że przebadanie się nie wymaga wiele fatygi, nie boli i nie powoduje żadnego uszczerbku na zdrowiu dawcy. W łatwy sposób można uratować komuś życie.

Ten rodzaj bezinteresownej pomocy jest bardzo szlachetny i piękny. Wierzę, że każdy z nas jest w stanie to zrobić dla drugiego człowieka — mówi.

Justyna Steczkowska bierze również udział w przeprowadzanej przez Fundację ogólnopolskiej kampanii „Szpiczaści”. Akcja ma na celu przybliżenie osobom zdrowym świata cierpiących na schorzenia onkologiczne. Szpiczastych wspierają już oprócz Justyny: Iwona Guzowska, Anna i Tadeusz Huk, Krzysztof Ibisz, Reni Jusis, Mateusz Kusznierewicz, Natalia Lesz, Paweł Okraska, Agata Passent, Jan Peszek, Dorota Segda, Brian Scott, Jolanta Studzienna, Mietek Szcześniak, Magdalena Walach oraz Łukasz Zagrobelny.

Zachęcamy wszystkich do przebadania się na dawcę szpiku kostnego i promowania wśród swoich znajomych akcji „Szpiczaści”, która ma na celu przypomnieć, że rak to nie wyrok i jak ważne jest, aby chorzy onkologicznie odczuwali wsparcie otoczenia i wolę powrotu do zdrowia.

Dziękujemy Centrum Medycznemu LIM za pomoc w zorganizowaniu badań.

Inne wydarzenia

powrót