Categories: Wydarzenia

Jest nas w Fundacji więcej

Miło nam donieść, że powiększyła się nasza fundacyjna rodzina. W marcu na świat przyszła śliczna dziewczynka o imieniu Patrycja, a jej szczęśliwy tata, podopieczny naszej Fundacji Wiesław Piwowar — taką fantastyczną wiadomością chciałby podzielić się ze wszystkimi sympatykami naszej Fundacji i czytelnikami strony internetowej.

Szczęśliwy ojciec i trzech starszych braci rozpieszczają z całego serca zarówno mamę jak i małą Pati. Jak nas poinformował Pan Wiesław obie dziewczyny czują się dobrze, a cała rodzina jest niezwykle szczęśliwa.

Przypomnijmy, że Pan Wiesław jest od kilku lat pod opieką naszej Fundacji. Był chory na przewlekłą białaczkę szpikową i przeszedł przeszczep szpiku kostnego. Mimo choroby jest optymistą i takie wartości jak rodzina, dom, solidne wychowanie oferuje swoim dzieciom.

Całej rodzinie Państwa Piwowarów gorąco gratulujemy i życzymy wszystkiego najlepszego!

— Magdalena Cielecka — badania dawców
Magdalena Cielecka gotowa ratować chorych na białaczkę/ nagłówek pierwszego rzędu

Być może to właśnie tobie Magdalena Cielecka będzie mogła uratować życie. Aktorka dołączyła do grona gwiazd, które zachęcają do idei dawstwa szpiku kostnego. Sama przebadała się na potencjalnego dawcę i w ten sposób dołączyła do grona osób, które są gotowe oddać cząstkę siebie osobie chorej na białaczkę. Magdalena Cielecka w ten sposób wspiera także fundację Urszuli Smok „Podaruj Życie”, bo to właśnie w rejestrze tej organizacji została wpisana jako potencjalny dawca szpiku.

Mimo początkowych przeciwności losu — napięty grafik prób teatralnych i udział w planach zdjęciowych oraz niegroźne przeziębienie – aktorka wykazała się dużą stanowczością i determinacją w dążeniu do celu — chęci niesienia pomocy chorym poszukującym swojego genetycznego bliźniaka. Magdalena Cielecka, jak sama wyznała i co potwierdzają jej przyjaciele, lubi pomagać ludziom, zwłaszcza tym potrzebującym wsparcia i chorym. Co więcej Pani Magdalena lubi pomagać, ale bez medialnego rozgłosu „po cichu” i z taktem — taką ma wiarę w ludzi i potrzebę serca.

Kolejnym dowodem na to „wielkie” serce jest wsparcie akcji „Torebka naszpikowana dobrem” organizowanej przez Fundację Urszuli Smok „Podaruj Życie” — poprzez przekazanie na aukcję internetową jednej ze swoich słynnych torebek. Dochód z licytacji zostanie przeznaczony na cele statutowe Fundacji. Torebkę Magdaleny Cieleckiej oraz innych znanych i cenionych Polek będzie można licytować już od 8 marca na stronie:
www.torebkanaszpikowanadobrem.pl

Magdalena Cielecka to absolwentka krakowskiej PWST. Zadebiutowała w filmie Barbary Sass Pokuszenie (1995). Największą popularność zdobyła dzięki filmowi „Samotność w sieci” oraz roli w serialu Magda M., a przede wszystkim dzięki rolom teatralnym, szczególnie w Teatrze Rozmaitości w Warszawie. Ostatnio możemy ja oglądać w popularnym serialu Polsatu „Hotel 52” jako menedżerkę Iwonę. W telewizji TVN w programie Szymona Majewskiego z powodzeniem parodiowała w „Rozmowach w tłoku” inną celebrytkę Joannę Krupę. Oprócz wielu nagród na polskich i międzynarodowych festiwalach filmowych i teatralnych, została uznana w plebiscycie VIVY za najpiękniejsza Polkę. Magdalena Cielecka to bez wątpienia kobieta z klasą i wzór do naśladowania.

Dziękujemy Agencji Artystycznej ZOOM za użyczenia zdjęcia Pani Magdaleny.

Inne wydarzenia

powrót