Categories: Wydarzenia

Chorujesz? Możesz wnieść w swoje życie chwile radości… Zostań muzą fotografii Agaty Dyki

Udana i wciąż rozwijająca się współpraca naszej Fundacji (np. przy akcji Torebka Naszpikowana Dobrem) — z Agata Dyką — artystką-fotografikiem, producentem sesji zdjęciowych, autorką kilku wystaw krajowych i zagranicznych — może zaowocować kolejnym artystycznym przedsięwzięciem.

Tym razem Pani Agata zaproponowała przeprowadzenie w Warszawie sesji fotograficznych w środowisku osób — dzieci i dorosłych — walczących z chorobą nowotworową. Artystka towarzysząc chorym w ich codziennych zmaganiach chciałaby pokazać nie ogrom cierpienia, fizycznego bólu i chwil zwątpienia, ale przede wszystkim uchwycić i zapisać aparatem ulotne momenty, gdy pojawia się w oczach chorych Iskierka triumfu z rzeczy dla osób zdrowych prawie niezauważalnych, ale dla chorych bardzo istotnych, bo przybliżających ich do szczęśliwego finału czyli wyzdrowienia.

W zamyśle Agaty Dyki ma być to sesja pogodna, magiczna, a przede wszystkim pokazująca pozytywne strony, jakie każdy z nas ma w sobie: Miłość i Piękno. Chce pokazać, że w tym świecie jest miejsce na radość i artystyczny przekaz tego ze w sumie wszyscy jesteśmy tacy sami , tak Samo Piękni… bez względu na okoliczności.

Agata Dyka zawodowo jest związana przede wszystkim z Warszawą i to właśnie tu chciałaby te sesje przeprowadzić. Stąd też apel do chorych z Warszawy i okolic, aby za pośrednictwem naszej Fundacji nawiązali kontakt z artystką i zgodzili się uczestniczyć w tym wydarzeniu artystycznym. Nasza Fundacja też chce duchowo wspierać te odważne osoby i na pewno włączymy się aktywnie w zorganizowanie późniejszej wystawy fotograficznej, jak i planowanego wydania albumu w formie książki.

Gorąco apelujemy też do personelu medycznego klinik, oddziałów i szpitali onkologicznych o pomoc i namówienie swoich podopiecznych do udziału w zdjęciach, gdyż od dawna wiadomo, że leczenie m.in. przez sztukę, ma głębszy sens. Liczymy też na przychylność kierownictwa placówek szpitalnych przy organizacji sesji, bo wierzymy, że piękno można odnaleźć wszędzie i wspólnie go tworzyć… Warto moc podarować trochę Radości chorym.

Osoby chcące wziąć udział w sesji fotograficznej prosimy o kontakt z Fundacją:
mail: fundacja@podarujzycie.org
telefonicznie: 12 647 38 37

Agata Dyka — fotograf z ponad 10 letnim doświadczeniem pracujący na terenie Polski i Nowego Jorku. Jej zdjęcia ukazują się w wielu magazynach , książkach, reklamach. Jest również portrecistą celebrytów. Miała przyjemność fotografować m.in: Alicję Resich Modlińską, Agata Młynarską, Piotra Kraśko, Grażynę Szapołowską, Borysa Szyc, Edytę Olszówkę, Halinę Frąckowiak, Piotra Adamczyka , Joannę Brodzik, Beatę Tyszkiewicz, Jana Peszka i wiele innych. Wydala swój Album „Photography by Agata Dyka 1999—2009”.

Więcej informacji można przeczytać na jej stronie www.agatadyka.pl

Inne wydarzenia

powrót