Categories: Wydarzenia

Jubileusz 100. rocznicy urodzin Leopolda Kozłowskiego

Krakowskie Forum Kultury zorganizowało w niedzielę 25 listopada w Teatrze Variété niecodzienny koncert z okazji setnych urodzin Leopolda Kozłowskiego — wybitnego pianisty, kompozytora i dyrygenta. Podczas koncertu obok szacownego jubilata, nazywanego „ostatnim klezmerem Galicji”, wystąpiło znakomite grono zaproszonych gości: Jacek Cygan, Katarzyna Jamróz, Halina Jarczyk, Emilia Klimczak, Kamila Klimczak, Andrzej Róg, Renata Świerczyńska oraz Aleksander Brzeziński, Jacek Bylica, Jacek Hołubowski i Michał Wierba.

Na życzenie Pana Leopolda Kozłowskiego i jego córki Pani Marty Kozłowskiej, również i nasza Fundacja miała wielką przyjemność i zaszczyt uczestniczenia w tym jakże wyjątkowym, niecodziennym koncercie. Zgodnie z wolą Jubilata, goście zamiast kwiatów dla niego, przekazywali datki na rzecz naszej Fundacji. Podczas tego wieczoru zebraliśmy 1710 zł.

Jesteśmy zaszczyceni, szczęśliwi i wdzięczni, że w tym doniosłym dniu, Pan Leopold wraz z córką Panią Martą pamiętali również o osobach potrzebujących — naszych podopiecznych. Z największą radością jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania za życzliwe wsparcie naszych działań na rzecz osób chorych na nowotwory krwi i po przeszczepie szpiku.

Galeria zdjęć:

OSTATNIE POŻEGNANIE
W dniu 18 marca 2019 roku na cmentarzu przy Miodowej 55 w Krakowie pożegnaliśmy Mistrza Leopolda Kozłowskiego
— Wielkiego Artystę, ostatniego Klezmera galicyjskiego, Wspaniałego Człowieka wrażliwego na potrzeby innych…

Rodzinie, w szczególności Drogiej Pani Marcie Kozłowskiej składamy wyrazy szczerego żalu i współczucia…

Spotkanie z Mistrzem, jak i Jubileuszowy koncert pozostanie w naszych sercach na zawsze.

Inne wydarzenia

powrót