Categories: Wydarzenia

Podsumowanie akcji „Torebka i krawat naszpikowane dobrem”

logo projektu (grafika)

11 września br. w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Grunwaldzkiej w Krakowie odbyło się spotkanie podsumowujące akcję charytatywną „Torebka i Krawat naszpikowane dobrem”, przeprowadzoną przez Fundację Urszuli Smok „Podaruj Życie” w marcu 2014 r.

„Torebka i krawat naszpikowane dobrem” to wyjątkowa inicjatywa w ramach której zostały wystawione na licytację unikatowe torebki i krawaty, podarowane przez znane i cenione osoby ze świata kultury, sportu, polityki. W tym roku zaproszenia do udziału w przedsięwzięciu zostały przyjęte m.in. przez: Danutę Wałęsę, Urszulę Grabowską, Grażynę Torbicką, Janusza Gajosa, Franciszka Smudę, Jerzego Stuhra. Każdy z licytowanych przedmiotów to osobiste pamiątki Darczyńców, pochodzące z różnych stron świata i mające swoje ciekawe historie. Dochód z akcji został przeznaczony na wyjazd integracyjny dla rodzin dotkniętym problemem choroby nowotworowej.

Spotkanie rozpoczęło się od omówienia przez Panią Prezes Fundacji Urszulę Smok celu działalności Fundacji oraz przypomnienia przebiegu akcji.

(zdjęcia)

W spotkaniu wzięła udział Pani Iwona Pieniążek — Psycholog Kliniki Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, która przybliżyła uczestnikom, jak ważne z psychologicznego punktu widzenia, są wyjazdy integracyjne dla rodzin zmagających się z chorobą nowotworową, które służą nie tylko chwili wytchnienia, ale przede wszystkim wzmacniają więzi rodzinne. Chcąc dać wyraz atmosfery wyjazdu integracyjnego, Fundacja zaprezentowła krótki film, pokazujący w jaki sposób nasi podopieczni spędzali czas w Karpaczu.

Po uroczystym rozpoczęciu nadszedł czas na podziękowania obecnym na spotkaniu Sponsorom i Partnerom wspierającym działalność Fundacji, bez których organizacja drugiej edycji akcji „Torebka i krawat naszpikowane dobrem” nie byłaby możliwa. Pani Prezes Fundacji Urszula Smok wręczyła pamiątkowe podziękowania: Panu Grzegorzowi Stefańskiemu — Prezesowi IBSS BIOMED, Pani Iwonie Pieniążek — Psycholog Kliniki Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, Pani Agacie Bzymek-Waśniewskiej — współwłaścicielowi Kancelarii Prawnej DBS, Zespołowi „Kroniki” TVP Kraków, Andrzejowi Kowalczykowi — właścicielowi Alchemy Studio, Pawłowi Igielskiemu — właścicielowi Hana Studio, Jolancie Gibas — reprezentującej Kancelarię Prezydenta Miasta Krakowa, Robertowi Pencakowi — właścicielowi TVF Studio, Marii Bielik — wolontariuszce Fundacji oraz uczniom klasy 3 C SP nr 98 w Krakowie.

Z głębi serca dziękujemy również nieobecnym na spotkaniu Partnerom, Sponsorom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację akcji. Dzięki Waszej życzliwości i osobistemu zaangażowaniu mogliśmy zorganizować akcję charytatywną, której celem była pomoc chorym onkologicznie i hematologicznie.

(zdjęcia)

W spotkaniu wzięly także udział rodziny uczestniczące w wyjeździe, których uśmiechnięte twarze są dla nas dowodem, że warto pomagać.

(zdjęcia)

Byli z nami również uczniowie klasy 3 C SP nr 98, którzy włączyli się w promocję akcji uczestnicząc w roli modelek i modeli w pokazie mody pomującym wydarzenie.

(zdjęcia)

Spotkanie uświetnił występ wspaniałych artystek Grażyny Koziny i Antoniny Schejbal, które zagrały dla nas piękny koncert fortepianowy.

(zdjęcia)

Jeszcze raz z całego serca dziękujemy!

Wasza obecność utwierdza nas w przekonaniu, że działając wspólnie możemy sprawić, że życie osób zmagających się z chorobą nowotworową wypełni się nadzieją i optymistycznym spojrzeniem w przyszłość.

Sponsorzy:

logo Bytom + logo BIOMED + logo Sales Support Systems Polska (grafika)

Patronat honorowy:
Jacek Majchrowki — Prezydent Miasta Krakowa
logo miasta Krakowa (grafika)

Patrnerzy:

logo DBS + logo Freshmail + logo Hana Studio + logo Alchemy Creatice Studio (grafika)

Patronat medialny:
logo RMf Classic + logo Tygodnika Przegląd + logo Gazeta.pl Kobieta + logo polki.pl + logo www.krakow.pl + logo Wrota Małopolski

Inne wydarzenia

powrót