Categories: Wydarzenia

Pokaz Torebek i krawatów

Niezwykły pokaz torebek i krawatów naszpikowanych dobrem

W ubiegły wtorek, 1 kwietnia 2014 r., w Teatrze im. Juliusza Słowackiego odbył się niecodzienny pokaz mody. Nietypowe było nie tylko miejsce, ale również modelki i modele oraz cel, który przyświecał temu spotkaniu. Krzeszowickie Amazonki oraz uczniowie 2 klasy Szkoły Podstawowej nr 98, zaprezentowali torebki i krawaty licytowane na rzecz chorych onkologicznie.

Krzeszowickie Amazonki — Elżbieta Chlipała, Grażyna Piotrowska i Maria Sieprawska — mimo iż same zmagały się z chorobą, zdecydowały się wesprzeć charytatywną akcję Fundacji, prezentując torebki i krawaty gwiazd, przekazane na internetową licytację. W rolę modelek i modeli wcielili się także uczniowie klasy 2 „c” SP nr 98: Kacper Jewula, Patryk Kwaśniewski, Kamila Pękala, Kamil Rogóż, Emilka Wieczorek, Nikola Smok, Nataniel Ślęczka.

Gościem pokazu była Urszula Grabowska, która opowiedziała o swojej optymistycznej i wiosennej torebce kupionej specjalnie na tę licytację: Mam nadzieję, że torebka ta stanie się przedmiotem pożądania wielu Pań…a dochód z jej zakupu przyniesie podopiecznym Fundacji wiosenną nadzieję i radość…

Torebki naszpikowane dobrem w tym roku podarowały Panie: Danuta Wałęsa, Ewa Cygan, Urszula Grabowską, Małgorzata Kalicińska, Anna Korcz, Anna Radwan, Katarzyna Skrzynecka, Grażyna Torbicka i Katarzyna Zielińska. Fundacja zaprosiła również Panów. Są wśród nich: Jacek Cygan, Janusz Gajos, Władysław Kosiniak-Kamysz, Jacek Majchrowski, Jerzy Stuhr i Jerzy Trela. Aby wziąć udział w licytacji wystarczy wejść na stronę internetową www.torebkanaszpikowanadobrem.pl, wybrać i wylicytować jeden z prezentowanych przedmiotów.

Przypominamy także, że oprócz licytacji torebek i krawatów znanych osób, cel akcji można wesprzeć w inny sposób: wpłacając darowiznę na specjalnie utworzone konto, kupując ekologiczną torebkę naszpikowaną dobrem, a także kupując krawat z kolekcji „wiosna-lato” w sklepach firmy BYTOM ( 5 % dochodu zostanie przeznaczone na rzecz Fundacji).

Dochód z akcji zostanie w całości przeznaczony na wyjazd dla rodzin dotkniętych chorobą nowotworową, który pozwoli wzmocnić więzi rodzinne oraz na refundację kosztów leczenia chorych, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Za pomoc w przygotowaniu i organizacji pokazu serdecznie dziękujemy:

— Dyrekcji Teatru im. Juliusza Słowackiego, która bezpłatnie udostępniła Fundacji miejsce na zorganizowanie pokazu,

— firmie Creative Group 303, która bezpłatnie zapewniła nagłośnienie i oprawę muzyczną pokazu,

— wolontariuszom klasy 2 „c” Szkoły Podstawowej nr 98 w Krakowie,

— Krzeszowickim Amazonkom,

— wolontariuszom i przyjaciołom Fundacji.

Inne wydarzenia

powrót