Categories: Wydarzenia

Spotkania w USD: Czy będąc w szpitalu można podróżować? Pewnie, że TAK!

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie na Oddziale Onkologii i Hematologii w okresie wrzesień—październik—listopad zorganizowaliśmy cykl spotkań, a tym samym mieliśmy wielką przyjemność razem z małymi pacjentami i ich rodzicami udać się w podróże do:

— świata magii

W październiku z największa przyjemnością spędziliśmy magiczny czas z małymi pacjentami. Razem z magikiem zaprosiliśmy ich do świata iluzji, który zaskakuje, bawi i śmieszy. Spotkanie było wyjątkowe, dzieci z rodzicami z zainteresowaniem śledziły pokaz czarodziejskich sztuczek.

— oraz krajów pełnych słońca: rajskiej Tajlandii i kolorowych Indii:

Razem z podróżnikiem Marcinem Musiałem wspólnie odkrywaliśmy i poznawaliśmy Tajlandię — kraj wolnych ludzi, w którym żyją słonie i tygrysy, kwitną piękne orchidee. Dzieci poznały tajskie krajobrazy, przekonały się, czym jest tajski masaż, ubrane w kolorowe sarongi, zatańczyły niezwykły tradycyjny Taniec Palców oraz zagrały na bębnach górskiego plemienia Karen (słynne „Długie Szyje”).

Udając się zaś wspólnie z podróżniczką Agatą Witek w podróż do kolorowych Indii, dzieci miały okazję dowiedzieć się jak wygląda życie nad Gangesem. Czym bawią się hinduskie dzieci? Jak modlą się mieszkańcy Indii? Kto to jest fakir? Co to jest szafran? Jak umyć zęby bez szczoteczki i pasty? Jak można coś kupić bez pieniędzy? Spotkanie to przybliżyło małym pacjentom realia życia w Indiach poprzez wykorzystanie mnóstwa hinduskich przedmiotów codziennego użytku, strojów, zabawek i fotografii.

W ramach tych działań dla pacjentów, którzy wzięli udział w naszych spotkaniach, jak również dla tych którzy ze względów zdrowotnych nie mogli opuścić swoich sal — przekazaliśmy upominki z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia.

Liczba odbiorców: 135 osób — małych pacjentów wraz z rodzicami.

Podziękowania zamieszczone na profilu Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie:

„Do świata iluzji zaprosiła wczoraj małych pacjentów onkologii Fundacja Urszuli Smok „Podaruj Życie”. Razem z rodzicami z zainteresowaniem śledzili pokaz magicznych sztuczek. Dziękujemy!”

„Fundacja Urszuli Smok „Podaruj Życie” zaprosiła pacjentów onkologii na wirtualną wycieczkę do Tajlandii. Podróżnik Marcin Musiał barwnie opowiedział o tym niezwykłym kraju. Nie zabrakło także prezentacji tajskiego masażu i regionalnych tańców. Bardzo dziękujemy!”

„Listopadowa szaruga nam niestraszna, jeśli w szpitalu dzieją się taaakie rzeczy:) w ubiegłym tygodniu po raz kolejny Fundacja Urszuli Smok „Podaruj Życie” zaprosiła małych pacjentów onkologii na warsztaty podróżnicze. Tym razem mocą wyobraźni zawędrowali aż do Indii. Dziękujemy!”

Inne wydarzenia

powrót