Categories: Wydarzenia

Spotkanie ze Szpiczastym Krzysztofem Ibiszem

Dawstwo szpiku kostnego jest bardzo ważne w procesie leczenia chorych na białaczkę. Niezwykle istotne jest aby społeczeństwo miało świadomość, że tylko przy jego pomocy można osiągnąć sukces w walce z tą chorobą. Dlatego do pomocy przychodzą Szpiczaści, wśród których jest wiele znanych postaci.

Jeden z naszych najbardziej znanych i lubianych Szpiczastych — Krzysztof Ibisz spotkał się w Krakowie z Urszulą Smok, prezesem Fundacji „Podaruj Życie”.

Prezenter przyznał w rozmowie, że wspieranie idei dawstwa szpiku kostnego bardzo go cieszy i jest dla niego niezwykle ważne. Urszula Smok również nie kryła radości ze spotkania oraz z faktu, że coraz więcej znanych osób chce pomagać osobom, które chorują na białaczkę tak, jak Ona sama przed laty.

Szpiczaści to osoby, którym nie jest obojętny los osób chorych na białaczkę
Są wśród nas krewni i znajomi dotkniętych chorobą, dawcy i potencjalni dawcy szpiku, wolontariusze, lekarze, darczyńcy, osoby znane publicznie, a przede wszystkim chorujący i już wyleczeni!

Szpiczaści to osoby, które wiedzą, że rak to nie wyrok, a białaczka jest chorobą wyleczalną. Do walki z nią potrzebne jest wsparcie bliskich, przyjaciół oraz wszystkich, którym nie jest obojętny los potrzebujących. Poprzez akcje Fundacja stara się zjednać osoby chore na białaczkę, już wyleczone, dawców oraz osoby zdrowe, a także uświadomić społeczeństwo o istocie dzielenia się szpikiem. Dzięki dobroci i zaangażowaniu osób znanych — takich jak Krzysztof Ibisz — Szpiczaści trafiają do większej rzeszy odbiorców, dla której stają się wzorem do naśladowania.

Inne wydarzenia

powrót