Categories: Wydarzenia

Torebka naszpikowana dobrem — marzec 2012 r.

„Wierzę, że pomieszczą się w niej wszystkie Twoje „kobiece skarby”, a Ty zachwycisz świat w jej towarzystwie”
Justyna Steczkowska

„Dary mają to do siebie, że muszą cieszyć obdarowanego i sprawiać przyjemność”
Ana Komorowska — Pierwsza Dama RP

„Ta torebka przyniosła mi szczeście”
Beata Tyszkiewicz

8 marca 2012 r. ruszyła aukcja torebek organizowana przez Fundację Urszuli Smok “Podaruj Życie”. Torebki, z którymi związane były osobiste historie, zostały przekazane przez znane i cenione Polki m.in. Annę Komorowską, Małżonkę Prezydenta RP, Beatę Tyszkiewicz aktorkę, Urszulę Dudziak wokalistkę i kompozytorkę jazzową. Dochód z aukcji został przeznaczony na dofinansowanie badań potencjalnych dawców szpiku. Aby przyłączyć się do akcji „Torebka Naszpikowana Dobrem” wystarczyło wejść na stronę www.torebkanaszpikowanadobrem.pl obejrzeć zdjęcia, przeczytać niezwykłe historie torebek i licytować za pośrednictwem strony jak najwyżej, gdyż każda przekazana złotówka to dla chorego szansa na powrót do zdrowia i normalnego życia.

Zaproszenia do udziału zostały przyjęte i to z dużym entuzjazmem przez Panie:/ nagłówek drugiego rzędu

Annę Komorowską

(zdjęcie)

Bożenę Batycką

(zdjęcie)

Magdalenę Cielecką

(zdjęcie)

Urszulę Dudziak

(zdjęcie)

Małgorzatę Kalicińską

(zdjęcie)

Maję Ostaszewską

(zdjęcie)

Beatę Rybotycką

(zdjęcie)

Justynę Steczkowską

(zdjęcie)

Beatę Tyszkiewicz

(zdjęcie)

Każda z Pań chętnie przekazała szczególny bliski sercu egzemplarz torebki i dodatkowo dorzuciła dla przyszłych właścicieli jakiś symboliczny drobiazg od siebie. Nieprzypadkowo prosiliśmy Panie o torebkę, gdyż jest to cenny przedmiot każdej kobiety, towarzyszący jej w różnych sytuacjach. Przekazując torebkę na rzecz Fundacji, Ofiarodawczyni przekazuje coś cennego. Torebkę można wypełnić różnymi przedmiotami, ale w przypadku naszej aukcji jest ona wypełniona przede wszystkim dobrem.

Warto podkreślić, że żadna z Pań, do których zwróciliśmy z propozycją, nie odmówiła, a wręcz przeciwnie starała się dorzucić jeszcze coś jeszcze od siebie – liścik, książkę, płytę, osobistą dedykację… — wyjaśnia Urszula Smok, prezes fundacji „Podaruj Życie”. Jak wspomina, sama w czasie swojej walki z chorobą białaczką doznała wiele bezinteresownego wsparcia, zarówno emocjonalnego jak i materialnego. Twierdzi z całym przekonaniem, że z chorobą można wygrać, tylko do tej walki musi zaangażować się wielu ludzi: lekarze, rodzina i społeczeństwo. Jak wskazuje dotychczasowa historia działalności Fundacji, pomagać można w różny niekonwencjonalny sposób, także poprzez modne ostatnio zakupy oraz licytację w Internecie.

Podsumowanie

Dzięki akcji na listę potencjalnych dawców szpiku trafiły kolejne osoby. We wrzęsniu, około 30 osób, które zgłosiły się do Fundacji miały okazję wykonać badania, wpisać się do rejestru dawców, a w przyszłości odnaleźć swego genetycznego bliźniaka i podarować mu szpik — szansę na zdrowie i normalne funkcjonowanie w środowisku ludzi zdrowych.

(zdjęcia)

Media o akcji:

(screeny)

Sponsor:

logo TEVA (grafika)

Patronat medialny:

logo sukces + logo TVP Kraków + logo Echo Miasta + logo polki.pl + logo Gazeta.pl Kobieta (grafika)

www.torebkanaszpikowanadobrem.pl

Inne wydarzenia

powrót