Categories: Wydarzenia

VII Marsz Nadziei i Życia — zapowiedź

O czym marzą chorzy na raka? Czy na pewno wiesz, jak wygląda ich świat?

Świat chorych onkologicznie będą próbowały przybliżyć m.in. Beata Chmielowska-Olech i Magdalena Wałach, biorąc udział w VII Marszu Nadziei i Życia, który odbędzie się 27 września w Krakowie. W ramach akcji zostaną m.in. przeczytane listy chorych na raka opisujące przeżycia związane z chorobą, marzenia i plany na przyszłość.

Moim największym marzeniem jest zostać pielęgniarką. Chcę pomagać dzieciom, żeby szybko wyzdrowiały i mogły wrócić do domu.
Weronika

Chciałabym, aby problem z brakiem krwi do przetoczeń i szpiku do przeszczepów nie był już problemem. Aby ludzie, którzy mogą oddawać krew, oddawali ją, aby znaleźli się dawcy szpiku kostnego.
Urszula

Moim marzeniem jest zostać baletnicą.
Julka

Marzę o nowym dużym domu dla całej swojej rodziny i własnym pokoju. A najważniejsze — chcę być zdrowy.
Miłosz

W przyszłości chciałabym zostać paleontologiem — odkrywcą szkieletów dinozaurów.
Patryk

Chciałbym, żeby czas choroby minął. Żeby nie wyglądać na świat przez szpitalne okno. Cieszyć się kiedy przyjeżdżają dzieci i wnuki. Być w domu.
Bronisław

To tylko kilka fragmentów z wielu listów, w których chorzy onkologicznie z całej Polski opisali swoje marzenia. Zostaną one przeczytane przez znanych i cenionych artystów w Magistracie Urzędu Miasta Krakowa przy Placu Wszystkich Świętych. Akcja ta zainicjuje VII Marsz Nadziei i Życia organizowany przez Fundację Urszuli Smok „Podaruj Życie” 27 września (sobota) o godz. 14, w Krakowie.

Cel akcji

Celem Marszu jest nagłośnienie idei dawstwa szpiku kostnego oraz przybliżenie społeczeństwu sytuacji osób chorujących onkologicznie. Oficjalna część Marszu rozpocznie się w krakowskim magistracie, gdzie znani artyści przeczytają listy napisane przez osoby chore na białaczkę lub inne nowotwory. W tym roku nasze zaproszenie przyjęli:

Dominika Bednarczyk, Beata Chmielowska-Olech, Magdalena Walach

Radosław Krzyżowski i Paweł Okraska

Po oficjalnej części odbędzie się marsz na trasie: Magistrat — ul. Grodzka – Rynek Główny — Wieża Ratuszowa. Uczestnikami będą mieszkańcy Krakowa, zaproszeni goście, przedstawiciele krakowskich władz oraz wolontariusze. Wszyscy zostaną obdarowani listami przymocowanymi do zielonych balonów. VII Marsz Nadziei i Życia zostanie zakończony pod Wieżą Ratuszową akcją „Uwolnić marzenia” czyli wypuszczeniem do nieba zielonych balonów z listami.

W czasie trwania akcji na Rynku Głównym — przy Wieży Ratuszowej — będą odbywać się występy artystyczne w wykonaniu dzieci i młodzieży z Międzyszkolnego Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Krakowiak”, Młodzieżowego Domu Kultury — Grunwaldzka 5, Baletu Dworskiego Cracovia Danza oraz uczniów klasy IIIc Szkoły Podstawowej nr 98 w Krakowie.

Przez cały czas trwania imprezy, przy Wieży Ratuszowej będzie dostępny punkt informacyjny, w którym będzie można dowiedzieć się więcej na temat dawstwa szpiku kostnego. Również w tym miejscu, wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość napisania własnego listu zawierającego słowa otuchy i wsparcia dla chorych i potrzebujących.

Patronat honorowy nad akcją objął Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz — Metropolita Krakowski oraz Jacek Majchrowski — Prezydent Miasta Krakowa.

logo miasta Krakowa

PROGRAM MARSZU NADZIEI I ŻYCIA

godz. 14.00
Urząd Miasta Krakowa, Plac Wszystkich Św. 3—4 (Sala Obrad)

Czytanie listów z marzeniami chorych onkologicznie przez: Dominikę Bednarczyk, Beatę Chmielowską-Olech, Magdalenę Walach, Radosława Krzyżowskiego, Pawła Okraskę

godz. 13.00—15.30
Rynek Główny — scena pod Wieżą Ratuszową

Występy artystyczne dzieci i młodzieży z Międzyszkolnego Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Krakowiak”, MDK Grunwaldzka 5, Baletu Dworskiego Cracovia Danza oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 98 w Krakowie

godz. 15.00
Marsz na trasie: Magistrat UMK — ul. Grodzka – Rynek Główny, Wieża Ratuszowa

ok. godz. 15.30
Rynek Główny pod Wieżą Ratuszową

Wysłanie do nieba balonów z dołączonymi listami

Zapraszamy do uczestnictwa w Marszu oraz prosimy o ubranie ( lub zabranie ze sobą) czegoś w kolorze zielonym — symbolizującym nadzieję.

Główny Partner:

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków

Partnerzy:

Patroni medialni:

Inne wydarzenia

powrót