Categories: Wydarzenia

Piknik Rodzinny „Beztroska Przygoda”

W dniach 17 i 29 września 2017 roku zorganizowaliśmy Piknik Rodzinny „Beztroska Przygoda” dla rodzin, w których pojawił się problem choroby nowotworowej.

Wydarzenia rozpoczęliśmy od seansu w kinie, zaproponowaliśmy uczestnikom dwa filmu do wyboru: „Gang Wiewióra 2” lub „Kingsman: Złoty Krąg”. Kolejnym punktem programu były warsztaty pierwszej pomocy, podczas których intruktor Paweł Kramarz uczył nas właściwych technik ratowania życia ludzkiego. Później na uczestników czekała już tylko zabawa w rodzinnym gronie — kręgle, bilard, plac zabaw jak i symulatory gier. Na zakończenie rodzinom zostały wręczone upominki.

Podczas spotkania do dyspozycji uczestników, był psycholog Pani Halina, która przeprowadzała indywidualne rozmowy.

Galeria zdjęć

(zdjęcia)

Piknik rodzinny „Beztroska Przygoda” odbył się dzięki wsparciu finansowemu Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, Gminy Miejskiej Kraków oraz FIO — serdecznie dziękujemy!

logo Wojewody Małopolskiego + logo miasta Krakowa + logo FIO (grafika)

— Stop Szpitalnej Nudzie

Warsztaty „Stop! Szpitalnej Nudzie”

28 września 2017 roku zorganizowaliśmy dla pacjentów z oddziałów hematoonkologicznych warsztaty „Stop! Szpitalnej Nudzie”. Spotkanie odbyło się w Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie.

Wydarzenie rozpoczęliśmy od wykładu terapeutki — Agnieszki Pala, która poruszyła bardzo ważny temat, a mianowicie jak radzić sobie z negatywnymi emocjami pojawiającymi się w trakcie choroby nowotworowej. W kolejnej części pacjenci mieli okazję zobaczyć spektakl „Dziecko dla odważnych”, w którym wystąpili Beata i Tomasz Schimscheiner.

Nasi Wolontariusze podczas warsztatów rozdali chorym upominki na oddziałach hematoonkologicznych.

Celem naszego wydarzenia było, aby pacjenci chociaż na chwilę mogli oderwać się od chorobowej rzeczywistości i spędzić czas inaczej niż tylko w szpitalnych salach.

Galeria zdjęć

(zdjęcia)

„Serdecznie dziękujemy Fundacji Urszuli Smok „Podaruj Życie” za po raz kolejny wyciągniętą pomocną dłoń w stronę naszych Pacjentów. (…) Czas miło spędzony urozmaicił pobyt w szpitalu i pozwolił chociaż na chwilę oderwać się od rytmu koniecznych zabiegów medycznych i myśli o chorobie.” — Ordynator Dr n. med. Piotr Koralewski, specjalista psychologii klinicznej mgr Anna Kolasa, Oddział Onkologii Klinicznej z Pododdziałem Dziennym, Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie

Warsztaty mogły się odbyć dzięki wsparciu finansowemu z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego i Gminy Miejskiej Kraków. Z całego serca dziękujemy!

logo Wojewody Małopolskiego + logo miasta Krakowa (grafika)

— Tramwajem po zdrowie

Tramwajem po zdrowie

Na zaproszenie Krakowskiego Komitetu Zwalczania Raka działającym przy Centrum Onkologii w Krakowie przy współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Krakowie wzięliśmy udział w akcji „Jedźmy razem na badania, tramwajem po zdrowie”.

Celem wydarzenia było uświadomienie pasażerom jak ważne są badania profilaktyczne oraz wczesnne wykrycie chorób nowotworowych. W specjalnie przygotowanym tramwaju wraz z innymi organizacjamiudzielaliśmy informacji jaką pomoc mogą otrzymać osoby chore i ich rodziny, promowaliśmy także profilaktykę nowotworową u dorosłych i dzieci.

Bardzo dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w akcji i spotkania się z przedstawicielami innych również fajnych organizacji :)

Galeria zdjęć

(zdjęcia)

Inne wydarzenia

powrót