Categories: Wydarzenia

Wyjazd do Karpacza

W dniach 26 lipca do 2 sierpnia 2017 roku zorganizowaliśmy wyjazd do Karpacza dla rodzin, w których pojawiła się choroba nowotworowa. Podczas pobytu uczestnicy mogli wspólnie odpocząć od codziennych trosk i obowiązków, cieszyć się z bycia razem z najbliższymi.

W wyjeździe wzięli udział podopieczni Fundacji oraz pacjenci wytypowani przez Specjalistyczny Szpital im. Ludwika Rydygiera i Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie.

Spacer po Karpaczu

Tradycyjnie pobyt rozpoczęliśmy od zapoznania się z malowniczym miastem jakim jest Karpacz — pomógł nam w tym przewodnik Pan Jerzy, który przybliżył nam również mity i legendy karkonoskie.

Galeria zdjęć:

Western City

Kolejna wycieczka odbyła się do Western City — mieście kowbojów, gdzie mogliśmy poczuć się jak na Dzikim Zachodzie wśród szeryfów, rewolwerów jak i poszukiwaczy złota.

Galeria zdjęć:

Domy Tkaczy, Opactwo Cystersów

W trakcie naszego wyjazdu braliśmy udział w warsztatach tkackich w Domach Tkaczy w Chełmsku Śląskim. W tym dniu dniu zwiedziliśmy również Opactwo Cystersów w Krzeszowie.

Galeria zdjęć:

Warsztaty

Z pomocą psychologa Pani Haliny, podczas warsztatów chorzy i ich bliscy mieli możliwość dowiedzieć się jak radzić sobie z negatywnymi emocjami, towarzyszącymi w chorobie, czy też z cieniami, nowej, pochorobowej rzeczywistości. Warsztaty stały się okazją do wspólnej wymiany doświadczeń wsród uczestników wyjazdu, nawiązania nowych kontaktów.

Galeria zdjęć:

Nording Walking

Wierzymy, że ruch pomaga odreagować negatywne emocje związane z walką o zdrowie, dlatego organizując np. zajęcia nording walking, pokazaliśmy uczestnikom, że warto być aktywnym fizycznie, choćby dla poprawy kondycji psychofizycznej.

Galeria zdjęć:

Organizowanie wyjazdów wzmacniających więzi rodzinne jest niezwykle ważne. W tym czasie rodzina może pobyć razem odrywając się od problemów dnia codziennego, nie myśląc o pobytach w szpitalu, czy też domowych obowiązkach.

Podczas wyjazdu chcemy przekazac uczestnikom energię i siłę do dalszej walki z chorobą, pokazać im, że nie są sami w swojej chorobie oraz że mogą liczyć na wpsarcie innych.

Uczestnicy o wyjeździe:

„Spędziłem w miłym gronie czas, którego w dzisiejszych trudnych czasach jest wyjątkowo mało… Wspólne zabawy z dziećmi, to bardzo, pomaga w walce z chorobą, szczególnie po kilkumiesięcznym pobycie w odosobnieniu w szpitalu. Trzymać tak dalej!!!”

„Spędzenie cennych, pięknych chwil z synem oraz poznanie ciekawych ludzi z problemami jakie kiedyś nas spotkały. Rozmowy o tych problemach, porady. Wspólne spędzanie czasu z ludźmi, którzy są życzliwi i mili oraz potrafią zrozumieć drugiego człowieka, to naprawdę podnosi i buduje. Jesteśmy zadowoleni z wyjazdu, z miłą chęcią powtórzylibyśmy to jeszcze raz w tak doborowym towarzystwie. Uwielbiam ludzi i ich towarzystwo, posiłki przy wspólnym stole były czymś bardzo wyjątkowym. Fundacja zapewniła wszystkim uczestnikom bardzo dużo atrakcji oraz pobyt w pięknym miejscu jakim jest Karpacz. Bardzo dziękuje ludziom, którzy poświęcili swój cenny czas, aby to co tutaj było, było jak na najwyższym poziomie. Dziękuję Pani Urszuli za to że jest, za to, że poświęca czas, swój cenny czas zupełnie obym ludziom”

„Dzięki udziałowi w wyjeździe mogłam odpocząć od problemów, poznać ludzi z podobnym problemem, uzyskać pomoc psychologa”.

„Wszystko mi się podobało. Mogłam spędzić czas z mamą”.

Wyjazd odbył się dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Z całego serca dziękujemy!

Patron:

Logotyp Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020

Inne wydarzenia

powrót