Categories: Wydarzenia

Torebka i krawat naszpikowane dobrem — 2015

www.naszpikowanedobrem.pl

Beata Chmielowska — Olech, Matylda Damięcka, Patrycja Markowska, Ewa Wachowicz, Magdalena Walach, Jakub Błaszczykowski, Mateusz Damięcki, Marcin Dorociński, Andrzej Grabowski, Tomasz Kammel, Grzegorz Markowski, Rafał Sonik i Krzysztof Ziemiec — to nazwiska osób, które wsparły akcję „Torebka i krawat naszpikowane dobrem”. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Urszuli Smok „Podaruj Życie”. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wyjazd dla osób chorujących na białaczkę i inne nowotwory oraz ich najbliższych. Taki pobyt w spokojnym miejscu pozwala nabrać sił, ale przede wszystkim pomaga wzmocnić więzi rodzinne.

Od 14 do 21 kwietnia każdy może wziąć udział w charytatywnej akcji – licytując przekazane torebki i krawaty lub wpłacając darowiznę na konto Fundacji Urszuli Smok „Podaruj Życie”.

Zapraszamy do licytacji — można zyskać piękną torebkę lub elegancki krawat, ale przede wszystkim pięknie pomagać chorym przezwyciężyć ich chorobę i dać szansę na powrót do zdrowia — dodaje z entuzjazmem Urszula Smok, założyciel i prezes Fundacji „Podaruj Życie”.

Torebki naszpikowane dobrem

Krawaty naszpikowane dobrem

Naszpikowana dobrem niespodzianka od Matyldy Damięckiej

Choroba nowotworowa dotyczy nie tylko chorego – choruje on sam i jego rodzina. Z własnego doświadczenia wiem, jak ważne w okresie leczenia jest wsparcie najbliższych, sama chorowałam na białaczkę i jestem po przeszczepie szpiku. W szpitalu wciąż marzyłam o powrocie do domu i byciu z rodziną. „Dom” i „rodzina” to były dla mnie magiczne słowa. Często śniło mi się, że wracam do domu, już miałam otworzyć drzwi, żeby wejść do mieszkania i wtedy za każdym razem budziłam się – wspomina Urszula Smok.

Choroba to często czas rozłąki z bliskimi i lęku o przyszłość. Jednocześnie towarzyszenie członków rodziny w chorobie, ich bliskość jest ogromną pomocą. Chory podejmuje walkę nie tylko ze względu na siebie, ale także dla najbliższych, szczególnie dla dzieci, bo chce widzieć jak rosną, jak się rozwijają, jak dojrzewają.

Gosia to pogodna, energiczna młoda kobieta, podopieczna Fundacji. Sześć lat temu chorowała na białaczkę, a przez ostatnie lata boryka się z komplikacjami związanymi z przeszczepem szpiku. W tym okresie są lepsze i gorsze chwile, ale bliscy nigdy jej nie opuszczają, każdego dnia walczą razem z nią. Gosia wciąż wraca myślami do wyjazdu do Parku Miniatur i Dinozaurów organizowanego dla podopiecznych Fundacji – byłam taka szczęśliwa, że mogę razem z córką wyjść z domu i pobyć z innymi osobami. Deszcz, wiatr i zimno nie były ważne. W tym dniu zapomniałam, że jestem chora. To było niesamowite uczucie.

Stąd pomysł unikatowych wyjazdów wzmacniających więzi rodzinne inicjowanych przez naszą Fundację, na które zapraszamy nie tylko osoby po chorobie, ale także ich najbliższych. Chcemy by w świecie bez codziennych trosk (badań i wizyt lekarskich, czy też gotowania obiadu, sprzątania, prasowania) podopieczni mogli cieszyć się z bycia razem. Pragną ich wspierać i dopingować, żeby mieli siłę pomóc sobie i innym!

Jak to działa?

(filmik)

Zapraszamy!

Sponsorzy:

Partnerzy:

Patroni medialni:

Inne wydarzenia

powrót