Categories: Wydarzenia

Wyjazd integracyjny do Domu Rodzinnego Jana Pawła II i Inwałd Parku

W dniach 16—17 sierpnia 2015 r. odbył się kolejny wyjazd wzmacniający więzi rodzinne dla grupy rodzin zmagających się z chorobą nowotworową. Dla uczestników był to przede wszystkim czas wytchnienia, zapomnienia o chorobie i radości z bycia z najbliższymi.

16 sierpnia zwiedziliśmy odnowione muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II. To niezwykłe miejsce olśniewa nie tylko nowoczesnością, ale przede wszystkim pamiątkami, które sprawiają, że w każdym zakątku czuć obecność Jana Pawła II. Muzeum zostało podzielone na kilka stref poświęconych poszczególnym etapom życia papieża — m.in. lata młodzieńcze Karola Wojtyły, okres krakowski.

Następnie przyszedł czas na odrobinę szaleństwa i zabawy w parku rozrywki Inwałd Park. W skład kompleksu wchodzi pięć obiektów: Park Miniatur „Świat Marzeń”, Park Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia, Warownia Inwałd, Mini Zoo Kucyk, Ogród Jana Pawła II.

Beneficjentami naszych działań byli podopieczni Fundacji, jak również pacjenci wytypowani przez Klinikę i Katedrę Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego, Oddziału Hematologii i Onkologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego oraz Centrum Radioterapii Amethyst RTCP w Krakowie.

Inwałd Park — Średniowieczna Warownia

Warownia z drewnianą osadą, zbrojownią i salą tortur przenosi odwiedzających w minione czasy. Znajdują się tu także średniowieczne chaty garncarza, kowala, powroźnika, tkacza, gdzie czestnicy mieli okazję spróbować swoich sił w lepieniu z gliny, tkaniu, czy pleceniu sznurka.

Tuż obok Warowni znajduje się Park Ruchomych Smoków. Oprócz małych okazów, można tu spotkać ogromnego smoka ziejącego ogniem i buchającego parą.

Park Miniatur i Dinolandia

W Parku Miniatur w ciągu jednego dnia odbyliśmy podróż dookoła świata. Przenieśliśmy się do najdalszych zakątków świata i podziwialiśmy miniatury znanych budowli — Wieżę Eiffla, Plac Świętego Piotra, Mur Chiński.

Mini Zoo

Kolejną atrakcją było Mini Zoo Kucyk, gdzie dzieci poznały i nakarmiły niesamowite zwierzęta — te małe i duże. Wśród tamtejszych lokatorów znalazły się m.in. struś Emu, szynszyle, szopy pracze.

Uczestnicy o wyjeździe:

„Bardzo mi się podobało na karuzelach i w kinie i w samochodach. I jeszcze, że byliśmy w Wadowicach. Dużo się dowiedziałam o Janie Pawle II”.
Gosia

Wyjazd sfinansowany ze środków zgromadzonych w ramach akcji „Torebka i krawat naszpikowane dobrem” oraz wsparcia Fundacji TAURON.

Podziękowania

Pragniemy serdecznie podziękować Sponsorom, Partnerom i wszystkim osobom bez których organizacja tego wyjazdu nie byłaby możliwa.

Sponsorzy:

Galeria zdjęć:

Partnerzy:

Patron medialny:

Inne wydarzenia

powrót