Categories: Wydarzenia

Spotkanie Noworoczne

27 stycznia 2015 r. w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury — Grunwaldzka 5, odbyło się Spotkanie Noworoczne naszej Fundacji. Uroczystość rozpoczęła się od podumowania przez Prezes Urszulę Smok minionego roku oraz przybliżenia planów na Nowy Rok 2015.

W wydarzeniu wzięły udział osoby wspierające działalność Fundacji. Mieliśmy zaszczyt gościć Panią Marzenę Paszkot – Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny, Panią Elżbietę Bukowiec – Rzecznika Prasowego naszego wieloletniego partnera firmy Tauron Polska Energia, Pana Józefa Lassotę – Posła na Sejm RP VII kadencji.

Znakomity koncert fortepianowy w wykonaniu Karola Chrupczalskiego i Krzysztofa Klimka dostarczył naszym gościom emocji wartych zapamiętania. Na długo utkwi w pamięci uczestników trafnie dobrany i perfekcyjnie wykonany repertuar.

Wsród naszych gości byli także bliscy Krzysztofa Jurka rodzina i przyjaciele, z którymi mieliśmy przyjemność wspólnie podziwiać galerię prac Krzysztofa.

Wystawa zdjęć Krzysztofa Jurka

Wiele razy zastanawiałem się dlaczego coś mnie zmusza do noszenia aparatu, robienia zdjęć, rejestrowania zdarzeń, emocji…aż natrafiłem na sentencję James’a Keivoma — „Wielu ludzi pyta mnie, dlaczego wciąż noszę ze sobą aparat i dlaczego robię zdjęcia. Wówczas odpowiadam — a dlaczego Ty jesz?” … i wtedy zrozumiałem… Coraz częściej odnoszę również wrażenie, że „kupno aparatu nie czyni nikogo fotografem…staje się on tylko posiadaczem aparatu…”

Dlatego z wielką pokorą podchodzę do mojej zabawy w fotografowanie. Myślę, że każdy, kto poczuł w nogach kilometry w poszukiwaniu fajnego ujęcia, kto wracał do domu na glinianych nogach, po nocnej wędrówce uliczkami swojego miasta z aparatem w ręce, kto utrwalił ten jedyny, niepowtarzalny gest uśmiech lub płacz swoich bliskich…chce podzielić się swoimi emocjami z innymi…więc dzielę sę nimi teraz…

Dziękuję wszystkim za wizytę w mojej galerii i zapraszam do oglądania.

Krzysztof

Serdecznie dziękujemy za obecność w spotkaniu i zapraszamy za rok!

Inne wydarzenia

powrót